Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Nowa – stara trasa linii 112
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Nowa – stara trasa linii 112

Utworzone Styczeń 4th, 2013 przez admin

Nowa stara trasa 112

 

W reakcji na uwagi kierowców, potwierdzone w pełni naszymi obserwacjami, w związku z przywróceniem w dniem 17 grudnia zeszłego roku starej trasy linii 112, tj. na skierowaniu autobusów przez skrzyżowanie Al. Armii Krajowej / Piłsudskiego / Al. Armii Krajowej (zawrotka) w Markach.

 

Wystąpiliśmy do ZTM o spowodowanie zmiany układu cykli świetlnych. Problemem jest skręt w lewo z ul. Piłsudskiego w Armii Krajowej, gdzie światło zielone wyświetlane jest przez ok. 5 sekund (sygnalizator S-3). Powoduje to, że na jednym cyklu przejeżdża zbyt mało pojazdów, w przypadku ciężarówek często jest to nawet jedno auto na cykl.

 

Skrzyżowanie nie oczyszcza się z oczekujących pojazdów i nadjeżdżający autobus nie może wjechać, nie blokując jednocześnie jezdni ul. Piłsudskiego. W ten sposób na samym początku długiej trasy traconych jest kilka minut.

 

Układ cykli świetlnych może pozwolić na wydłużenie wspomnianego cyklu, kosztem skrócenia cyklu zielonego dla pojazdów jadących w prawo w relacji Piłsudskiego / Al. Armii Krajowej. Skręt w tym kierunku może odbywać się w tym czasie jako skręt warunkowy.

 

Czekamy na realizację!

 

Po przeprowadzonej obserwacji w dniu 19 stycznia 2013 roku stwierdzamy, że obecnie cykl świateł został wydłużony ponad trzykrotnie co pozwala na swobodne upłynnianie ruchu pojazdów.

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Nowa stara trasa linii 112

Nowa stara trasa linii 112

Nowa stara trasa linii 112

Nowa stara trasa linii 112

Nowa stara trasa linii 112

Nowa stara trasa linii 112

 rss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności