Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Nowa pętla w Ursusie z opóźnieniem
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Nowa pętla w Ursusie z opóźnieniem

Utworzone Maj 13th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Petla_Ursus_Niedzwiadek_2_700x350

Jesienią zeszłego roku rozpoczęto budowę nowej pętli autobusowej Ursus Niedźwiadek. Na początku września drogowcy przystąpili do pierwszych prac wyłączając odcinek ulicy Orląt Lwowskich, który został już otwarty.

 

Po ponad ośmiu miesiącach pętla jest w dalszym ciągu w trakcie budowy, choć termin jej ukończenia wyznaczony był na koniec kwietnia br. Na tę chwilę wybudowane są już perony autobusowe, a obecnie trwają prace przy budowie ekspedycji.

 

Termin zakończenia robót budowlanych i drogowych związanych z budową nowej pętli autobusowej został przesunięty na dzień 30.06.2016 r. Opóźnienie w oddaniu pętli wynika z kolizji z RWE STOEN (przebudowa kabli SN). Do wykonania pozostało: przestawienie budynku dyspozytorni MZA, ułożenie warstwy ścieralnej z SMA na 3/4 pętli autobusowej, nasadzenia zieleni przydrożnej w pasie drogowym ulicy Orląt Lwowskich – wyjaśnia w rozmowie z naszym serwisem Agnieszka Wall z Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

 

Pętla składa się z dwóch przylegających do siebie części (kształt litery „L”), jedna z nich usytuowana jest wzdłuż torów kolejowych. Druga zaś wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy.

 

Nowa pętla przy ul. Orląt Lwowskich, pomieści 7 nowoczesnych stanowisk postojowych dla autobusów, które w tej chwili zatrzymują się na pętli, umiejscowionej pomiędzy blokami mieszkalnymi. Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno pasażerów, jak i osób mieszkających na osiedlu „Niedźwiadek”. – Urszula Kierzkowska burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Piotr Piwowarski
źródło: „nr.waw.pl”

Zobacz także: Budowa nowej pętli autobusowej na os. Niedźwiadek

Budowa ekspedycji na nowej pętli

Budowa ekspedycji na nowej pętli

Fragment pętli od strony POW

Fragment pętli od strony POW

Widok od strony południowej

Widok od strony południowej

Widok od strony południowej

Widok od strony południowej

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności