Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Nowa infrastruktura przy starej pętli
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Nowa infrastruktura przy starej pętli

Utworzone Marzec 11th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Rozbiorka_Uniwersamu_700x350_3

Na warszawskiej Pradze Południe jest charakterystyczne miejsce, związane nierozerwalnie z komunikacją miejską i handlem: dwie pętle – tramwajowa i autobusowa – usytuowane przy rondzie „Wiatraczna” oraz duży sklep.

 

Pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku podjęto decyzję, iż w miejscu, gdzie codziennie przesiadają się dziesiątki, a nawet setki tysięcy ludzi warto coś wybudować. W ten sposób powstał – jak na ówczesne czasy duży i nowoczesny – sklep, pełniący rolę handlowo-usługową pod nazwą Universam Grochów.

 

Wraz ze zmianami zyskała również przyległa do budynku Universamu pętla autobusowa, gdzie po prawej stronie, na końcu pętli, powstała nowa ekspedycja. Stary budynek w kształcie kiosku stał również po prawej stronie, ale w połowie długości pętli.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad na obu pętlach zmieniały się numery linii autobusowych, tramwajowych, wokół dobudowano kilka okazałych drapaczy chmur. Universam trwał na posterunku w niezmienionym kształcie. Jedynie na frontach sklepu od czasu do czasu wieszano różne reklamy.

 

Przy sędziwym budynku, którego nie oceniono jako wartościowego zabytku ubiegłego ustroju, pojawiły się maszyny budowlane i buldożery. Z każdym dniem zostaje coraz mniej z historycznego budynku, a w jego miejsce jak feniks z popiołów wyłoni się nowy, nowoczesny, funkcjonalny handlowo-usługowy sklep wraz z wysokimi apartamentowcami.

 

Według uzyskanych przez naszą redakcję informacji, nowy kompleks nosił będzie nazwę Rondo Wiatraczna, zachowane zostaną natomiast niektóre neony, które umieszczone zostaną na nowo wybudowanym budynku, o co od dłuższego czasu zabiegał Urząd Dzielnicy.

 

Z ciekawością będziemy przyglądać się postępom prac na budowie okazałej „nówki”, która zapewne wpisze się w krajobraz wraz z istniejącą obecnie pętlą autobusową i tramwajową i na bieżąco będziemy informować o procesie postępujących prac.

pp/Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Uniwersam Grochów w trakcie rozbiórki

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności