Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Newralgiczne miejsce prawobrzeżnej Warszawy
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Newralgiczne miejsce prawobrzeżnej Warszawy

Utworzone Styczeń 20th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Sokolą do mostu Świętokrzyskiego

 

Skrzyżowanie ulic Targowej i Alei Solidarności jest newralgicznym miejscem prawobrzeżnej Warszawy. Usytuowane jest przy dworcu kolejowym Warszawa Wileńska, przy którym w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się duży hipermarket Carrefour. Ruch pojazdów i pieszych jest tu bardzo duży, co powoduje bardzo uciążliwe sytuacje w rejonie tego miejsca.

 

O skrzyżowaniu tym pisaliśmy już nie raz i nie jest to wynik nadmiernej wrażliwości. Jest kilka miejsc po praskiej stronie Warszawy, które w systemie komunikacyjnej wydolności mają znaczenie szczególne i za takie uważamy strefę Targowej z al. Solidarności.

 

Obserwacje tej przestrzeni w różnych porach, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu doprowadziły do wielu wniosków, tak pozytywnych jak i negatywnych. Tych ostatnich na szczęście jest mniej, powodują one jednak nieproporcjonalne zamieszanie i zagrożenia do częstotliwości ich występowania.

 

Pewnie wszyscy wiedzą, iż na skrzyżowanie nie można wjechać pomimo zielonego sygnału dla naszego kierunku, jeżeli nie możemy kontynuować dalszej jazdy poza nim. Jak wygląda to w praktyce? Problem zaczyna się na ulicy Targowej od strony Białostockiej.

 

Dwa ostanie samochody skręcające w al. Solidarności jadą na „późne żółte” lub ”wczesne czerwone”. Następny cykl sygnalizacji to kierunek od strony ulicy Szwedzkiej, gdzie występuje podobny scenariusz, do którego należy dodać wjazd na zablokowane skrzyżowanie.

 

Niektórzy kierowcy samochodów osobowych kombinują jechać z pasa przeznaczonego tylko dla autobusów, niestety na ich kierunku jazdy znajduje się przystanek przy Liceum Władysława IV, dlatego próbują wjechać na siłę na swój pas ruchu, co dodatkowo komplikuje sytuację.

 

W tych warunkach autobusy i wcale nie mniejsze tramwaje mają problem z przejechaniem przez skrzyżowanie a rozkład jazdy obowiązuje. Około godziny 7:30 w poniedziałek przy przystanku na wysokości cerkwi stało pogotowie ratunkowe z włączonymi sygnałami świetlnymi, spowodowało to, iż nawet incydentalnie nikt nie popełnił wykroczenia, najwyraźniej kierowcy uznali, że to policja.

 

Znaczna część kierowców, co jest budujące przestrzega przepisów i wie jak zachować się, jako uczestnik ruchu drogowego. Przypominamy, że na skrzyżowaniu Targowej z al. Solidarności zmieniona została po przebudowie organizacja ruchu drogowego polegająca na wyciszeniu do jednego pasa ruchu pojazdów jadących w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

 

Należy zwrócić uwagę, że przejazd w godzinach od 6:00 do 10:00 i 15:00 do 19:00 przy Zamku Królewskim jest zabroniony. Dla kierujących proponujemy ominięcie zawężonej do jednego pasa ruchu al. Solidarności tak od ulicy Targowej jak i od strony Szwedzkiej przez dojazd do ulicy Kłopotowskiego, Mostu Świętokrzyskiego i naprawdę funkcjonalnej ulicy Świętokrzyskiej.

 

W tamtym roku otwarto dla ruchu pojazdów ulicę Sokolą, czyli można dojechać do mostu Świętokrzyskiego od strony Grochowa. Polecamy proponowane rozwiązania.

 

Artykuły powiązane:

Targowa, Świętokrzyska, Prosta – przywrócone do ruchu

Zmiana organizacji ruchu Targowa / al. Solidarności

 

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Te samochody nie powinny wjechać na skrzyżowanie

Te samochody nie powinny wjechać na skrzyżowanie

Tak wygląda bus - pas

Tak wygląda bus – pas

Prawidłowe zachowanie kierujących

Prawidłowe zachowanie kierujących

Śluza wjazdowa na bus - pas

Śluza wjazdowa na bus – pas

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności