Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Nawiązanie kontaktu z Centralą Ruchu MPK Łódź
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Nawiązanie kontaktu z Centralą Ruchu MPK Łódź

Utworzone Maj 24th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Prezentacja łódzkiego nadzoru ruchu

 

Pozdrawiając pracowników warszawskiego nadzoru ruchu chciałbym przedstawić w skrócie pracę moich kolegów pełniących tę samą lub podobną funkcję w MPK Łódź Sp. z o.o.

 

Dział Nadzoru Ruchu w łódzkim MPK nadzoruje funkcjonowanie komunikacji autobusowej oraz tramwajowej. Likwiduje również zdarzenia w postaci kolizji i wypadków w innych komórkach organizacyjnych firmy. Sam dział nadzoru można umownie podzielić na Centralę Ruchu oraz pojazdy inspekcyjne.

 

W Centrali można wyróżnić stanowiska:
– dyspozytora koordynatora;
– książki zdarzeń;
– ds. tramwajów;
– ŁTR;
– ds. autobusów.

 

Dyspozytor koordynator: odpowiada za prawidłowy przebieg pracy oraz synchronizację działań centrali.

 

Dyspozytor prowadzący książkę zdarzeń: sporządza zapisy z przebiegu likwidacji zdarzeń, likwidowanych podczas jego zmiany. W dni wolne dodatkowo udziela mieszkańcom informacji o kursowaniu komunikacji oraz o występujących w niej zakłóceniach.

 

Dyspozytor zajmujący stanowisko ds. tramwajów: przyjmuje i notuje informacje o wszystkich zakłóceniach w komunikacji tramwajowej spowodowanych awariami pojazdów lub infrastruktury torowo-sieciowej.
Odpowiada też za likwidację nieprzewidzianych zdarzeń w postaci kolizji lub wypadków z udziałem pojazdów lub pracowników firmy.

 

Dyspozytor ŁTR: zza biurka nadzoruje kursowanie tramwajów przemieszczających się w korytarzu Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.
Śledzi pozycje pojazdów na elektronicznej mapie oraz prowadzi monitoring z kamer zainstalowanych na tej trasie. W przypadku zakłóceń wprowadza informacje ukazujące się na wybranych przez niego tablicach przystankowych i w serwisie internetowym.

 

Dyspozytor zajmujący miejsce na stanowisku autobusowym: odpowiada za likwidację zakłóceń w komunikacji autobusowej oraz organizację komunikacji zastępczej w przypadku przerw w komunikacji tramwajowej.

 

W dyspozycji Centrali znajduje się 9 samochodów oznakowanych i jeden nieoznakowany. W ciągu jednej zmiany na mieście jeżdżą cztery lub pięć, a na nocnej zmianie dwa. Łączność pomiędzy dyspozytorami utrzymywana jest za pomocą analogowej łączności radiowej oraz przy pomocy telefonów komórkowych. HC

źródło: „nr.waw.pl”

Arkadiusz stanowisko: ksiażki zdarzen

Arkadiusz stanowisko: ksiażki zdarzeń

Dyspozytor Jarosław stanowisko: tramwajów

Dyspozytor Jarosław stanowisko: tramwajów

Dyspozytorzy Jacek i Zbigniew stanowisko: autobusowe

Dyspozytorzy Jacek i Zbigniew stanowisko: autobusowe

Specjalista Dariusz na stanowisku: LTR - za szybą stanowisko koordynatora

Specjalista Dariusz stanowisko: ŁTR – za szybą stanowisko koordynatora

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności