Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Most Śląsko-Dąbrowski pismo do Zarządu Transportu Miejskiego
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Most Śląsko-Dąbrowski pismo do Zarządu Transportu Miejskiego

Utworzone Wrzesień 27th, 2012 przez admin

Otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego

 

Wydział Zarządzania Przewozami MZA wystąpił w dniu 27 września 2012 roku z poniższym pismem do Zarządu Transportu Miejskiego.

 

W związku z otwarciem dla ruchu indywidualnego mostu Śląsko-Dąbrowskiego, pomimo obowiązujących zakazów znacznie zwiększył się ruch na ul. Jagiellońskiej pomiędzy ul. Ratuszową i Okrzei. Jednocześnie rzadziej widywane są patrole Straży Miejskiej, których obecność najskuteczniej powstrzymywała kierowców przed łamaniem obowiązujących przepisów.

 

Wzrost natężenia ruchu oznacza również dużo dłuższe oczekiwanie na możliwość przejazdu ul. Jagiellońską na wprost lub skrętu z Al. Solidarności w Jagiellońską. Weryfikacji wymagają czasy wyświetlania poszczególnych sygnałów świetlnych. Wszystkie te okoliczności powodują, że uprzywilejowanie komunikacji miejskiej nie jest skuteczne.

 

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. zwracają się z prośbą o stosowne wystąpienie do zarządcy drogi i Straży Miejskiej o wyznaczenie posterunków na ul. Jagiellońskiej, nie tylko w rejonie ul. Cyryla i Metodego, a także w drugim kierunku w rejonie skrzyżowania z ul. Kłopotowskiego.

 

Wzmożony ruch na moście doprowadza także do sytuacji zagrożenia w ruchu drogowym podczas obsługi przez autobusy przystanków Stare Miasto – kierowcy samochodów prywatnych często nie wiedzą jak się zachować i nie stosują się do art. 26 ust. 6 PRD. Również w tym wypadku posterunek Straży Miejskiej lub Policji wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa pasażerów.

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Aleja Solidarności

Aleja Solidarności

Aleja Solidarności

Aleja Solidarności

Ulica Jagiellońska

Ulica Jagiellońska

Ulica Jagiellońska

Ulica Jagiellońskarss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności