Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Most Łazienkowski został otwarty
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Most Łazienkowski został otwarty

Utworzone Październik 28th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Otwarcie_mostu_Lazienkowskiego_700x350_3

Stało się! W środę około godz. 6 rano prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz ze swoim zastępcą Jackiem Wojciechowiczem oficjalnie otworzyła wyremontowany po lutowym pożarze Most Łazienkowski.

 

Telewizja, parada pojazdów z czasów budowy Trasy Łazienkowskiej, przejazd nowoczesnych autobusów MZA, przecięcie wstęgi w scenerii mgły przesuwającej się nad Wisłą i wjazd pierwszych pojazdów – tak wyglądała poranna feta na przeprawie. Potem było już normalnie – wjechały auta i z każdą minutą robiło się coraz tłoczniej.

 

Kierowaniem autobusów na przeprawę zajęli się zawsze gotowi instruktorzy ZTM. Wprowadzanie tak ważnych zmian w ciągu dnia spowodowało, że w części autobusów nie działał system informacji pasażerskiej, ale za to czas przejazdu z Pragi do Centrum bez wątpienia uległ ogromnemu skróceniu. Pasażerowie i kierowcy wreszcie będą mogli nieco odpocząć od wiecznych korków na dotychczasowym objeździe.

 

Za to ci, którzy nie zaufali zapowiedziom i na wszelki wypadek woleli skorzystać z Mostu Poniatowskiego utknęli w korku na Wisłostradzie, bowiem stracili pierwszeństwo przy wjeździe na Most Łazienkowski. Zazwyczaj potrzeba kilku dni, aby sytuacja wróciła do normy.

 

Ostateczne prace związane z remontem mostu potrwają jeszcze 2 lata. Na razie dopuszczony został ruch pojazdów i autobusów komunikacji miejskiej, które przejeżdżając przez most nie mają wszystkich przystanków, zawieszone są w dalszym ciągu: Wał Miedzeszyński 01 oraz Torwar 01 i 02.

 

Co dalej? No cóż, pozostałe fragmenty Trasy Łazienkowskiej w dalszym ciągu są w kiepskim stanie technicznym, a wizja remontu wciąż przed nami. Jedyna pociecha, że most jest już gotowy.

pp/Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności