Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Które linie wrócą na most Łazienkowski?
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Które linie wrócą na most Łazienkowski?

Utworzone Październik 2nd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Wiadukt TL 700x350

Otwarcie mostu Łazienkowskiego po błyskawicznym remoncie zbliża się wielkimi krokami. Ruch na moście zostanie przywrócony na przełomie października i listopada. Wraz z jego otwarciem w układzie linii autobusowych zostaną wprowadzone pewne zmiany. Jakie? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

 

Linia 138
Linia wróci na swoją starą trasę sprzed zamknięcia mostu, czyli będzie kursowała ulicami: Francuską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim i przez most Łazienkowski. Linia będzie kursowała, co 10-15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem i w święto.

 

Linia 141
Linia zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i ponownie będzie kursowała przez most Łazienkowski. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki, co 10 minut w godzinach szczytu i co kwadrans poza godzinami szczytu i w dni świąteczne.

 

Linia 143
Linia, która teraz kursuje na trasie skróconej z Rembertowa do ronda Wiatraczna, ponownie będzie dojeżdżała przez most Łazienkowski do GUS-u. Będzie kursowała, co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem oraz w święta.

 

Linia 151
Autobusy tej linii zostaną wycofane z trasy objazdowej prowadzącej przez Wał Miedzeszyński i most Poniatowskiego a wrócą na trasę prowadzącą przez most Łazienkowski do stacji metra Politechnika. Częstotliwość kursowania, – co 12 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz w święto.

 

Linia 182
Na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski wróci również linia 182. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością, co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i co 20 minut w święto.

 

Linia 188
Linia obecnie kursuje trasą objazdową przez most Poniatowskiego. Wróci jednak na swoją starą trasę i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością, co 10-15 minut w szczycie oraz co 20 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

 

Linia 411
Linia również wróci na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski. W kursach ze Starej Miłosny autobusy tej linii będą odjeżdżały z przystanków, co pół godziny w szczycie i poza szczytem. Na trasie linii przywrócone zostaną szczytowe kursy skrócone na trasie: Gocław – Metro Politechnika. Dzięki temu na odcinku między Gocławiem a metrem częstotliwość kursowania linii będzie wynosiła 10 minut.

 

Linia 502
Obecnie autobusy tej linii ze Starej Miłosny docierają do stacji metra Stadion Narodowy. Trasa linii zostanie jednak wydłużona i autobusy znów będą przejeżdżały przez most Łazienkowski i będą docierały do stacji metra Politechnika. Linia będzie kursowała w godzinach szczytu, co kwadrans. Poza godzinami szczytu i w święta, co pół godziny.

 

Linia 514
Podobnie jak linia 502 linia 514 dojeżdża obecnie jedynie do stacji metra Stadion Narodowy. Po otwarciu mostu Łazienkowskiego wróci jednak na swoją trasę przez most do stacji metra Politechnika. Autobus będzie kursował z częstotliwością, co 30 minut w szczycie, poza szczytem i w święto.

 

Linia 520
Linia zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki, co 8 minut a poza szczytem i w święto, co 10 minut.

 

Linia 523
Linia będzie docierała jak obecnie do Starego Bemowa. Zamiast jednak przez most Poniatowskiego autobusy będą kursowały przez most Łazienkowski. Częstotliwość, – co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i w święto.

 

Linia 525
Linia także wróci na swoją starą trasę i zamiast przez most Poniatowskiego będzie kursowała przez most Łazienkowski. Jej częstotliwość będzie następująca:, co 12 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza szczytem oraz co 20 minut w święta.

 

Linia E-1
Utrzymane zostanie kursowanie linii E-1, która nadal będzie dowoziła mieszkańców Gocławia do stacji metra Stadion Narodowy. Linia nadal będzie kursowała tylko w godzinach szczytu, co 10 minut.

Redakcja

fot. Janusz Bubel

źródło: „ztm.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności