Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kraniec Dw. Wschodni/Kijowska, samowola w parkowaniu?
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kraniec Dw. Wschodni/Kijowska, samowola w parkowaniu?

Utworzone Październik 10th, 2017 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Parkowanie pojazdów w rejonie dworców kolejowych to kłopot znany od wielu lat. Z roku na rok samochodów przybywa i potęguje nieprawidłowe parkowanie nie tylko przy dworcach kolejowych.

 

Ulica Kijowska przyległa do Dw. Wschodniego powoli staje częścią Trasy Świętokrzyskiej. Ostanie zmiany w oznakowaniu spowodowały, iż w miejscu gdzie kierowcy parkowali nieprawidłowo samochody utrudniali, a niekiedy uniemożliwiali przejazd autobusów linii 156 i 169 jest teraz nieźle, pozornie można rzec, że problem znikł.

 

Natomiast pojawił się w innym miejscu krańca autobusowego Dw. Wschodni – Kijowska i dotyczy innych linii. Na głównym ciągu ulicy Kijowskiej, przy przystanku dla wysiadających linii 123, 146 i 147 pojawił się nieformalny parking dla autokarów i zdarza się, że stoi ich tam nawet pięć.

 

Kierowca jeżdżący od kilku dni na linii 146 zauważył, że jeden z nieprawidłowo zaparkowanych autokarów stoi tam od dłuższego czasu, stąd pewnie jego kolor lakieru to dojrzała wiśnia. Problem tego zjawiska jest jednak poważny.

 

W godzinach największej ilości autobusów kursujących na liniach, kierowcy nie mają gdzie wypuścić pasażerów. Przystanki dla wsiadających są zajęte przez inne autobusy oczekujące na odjazd zgodnie rozkładem, bo przystanek dla wysiadających jest zablokowany.

 

Problem oczywiście został przekazany do odpowiednich służb. Być może zostanie rozwiązany. Jednak patrząc w przyszłość szczególnie po oddaniu do użytkowania Trasy Świętokrzyskiej pewnie powstaną następne.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Przystanek końcowy dla linii: 123,146, 147

Przystanek końcowy dla linii: 123,146, 147

Nowy układ jezdni ulicy Kijowskiej

Nowy układ jezdni ulicy Kijowskiej

Nowa organizacja ruchu

Nowa organizacja ruchu

Powstał nowy problem z parkowaniem

Powstał nowy problem z parkowaniem

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności