Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Komunikacja podczas Finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Komunikacja podczas Finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym

Utworzone Maj 25th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kino na Stadionie Narodowym 700x350

27 maja (środa) na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europejskiej. W walce o puchar zmierzą się Dnipro Dniepropietrowsk i FC Sevilla. W związku z wydarzeniem czekają nas zmiany w komunikacji.

 

Na widowni zasiądzie ponad 40 tys. widzów. Klub z Ukrainy zamówił dla swoich kibiców ponad 9,2 tys. biletów, z Hiszpanii – ponad 7,6 tys. biletów. Kolejną grupą kibiców pod względem liczebności będą widzowie z Polski – prawie 8 tys. osób i Niemiec – nieco ponad 6 tys. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45.

 

Ulice dla kibiców

 

W środę 27 maja w okolicy Stadionu Narodowego trzeba się spodziewać zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej i w ruchu drogowym. Od ok. godz. 6.00 do 4.00 następnego dnia (28 maja) zamknięta będzie tzw. stara ulica Sokola. Dla kibiców obydwu drużyn przygotowane zostały miejsca, gdzie będą mogli się spotkać w oczekiwaniu na otwarcie bram stadionu. Kibice Sevilii będą mieli dla siebie ul. Francuską a Dnipro – Krakowskie Przedmieście. Obydwie ulice, tj. Francuska od ronda J. Waszyngtona do ul. Zwycięzców oraz ul. Krakowskie Przedmieście od ul. Senatorskiej do Nowego Światu i Nowy Świat od ul. Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich będą zamknięte dla ruchu od ok. godz. 10.00 do ok. godz. 24.00. Autobusy linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe; na Pradze autobusy linii 117 i 146, od skrzyżowania ulic Zwycięzców i Francuskiej, pojadą ulicami: Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

 

Potem, ok. godz. 15. obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu, (ale nadal wyłączona pozostanie ul. Francuska).

 

Na 15 min. przed zakończeniem meczu zamknięta zostanie al. Zieleniecka. Wyłączenie będzie obowiązywało do czasu rozejścia się kibiców. Również 15 minut przed zakończeniem meczu nastąpi operacyjne zamknięcie ciągu ulic Aleje Jerozolimskie – Most Józefa Poniatowskiego – al. J. Waszyngtona na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ronda J. Waszyngtona do czasu rozejścia się kibiców.

 

W przypadku zamknięcia przez policję al. Zielenieckiej i mostu Józefa Poniatowskiego zostaną wprowadzone zmiany dla linii tramwajowych: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusowych: 102, 111, 117, 123, 138, 141, 146, 147, 151, 158, 166, 182, 188, 507, 509, 517, 520, 521, 523 i 525. Tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 – po stronie Śródmieścia – zakończą kursy na pl. S. Starynkiewicza, a po stronie praskiej dojadą ulicami: Grochowską, Targową i Kijowską do Dw. Wschodniego. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z obsługująca trasę: PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA.

 

Na mecz komunikacją szynową

 

Zorganizowane grupy kibiców przylecą z Hiszpanii na lotnisko Chopina, skąd autokarami zostaną przewiezieni na parkingi w okolicy Stadionu Narodowego. Kibice klubu ukraińskiego przyjadą autokarami na parkingi przy stadionie. Kibicom indywidualnym rekomendujemy dojazd na mecz komunikacją publiczną – osoby posiadające bilet na mecz lub akredytację UEFA oraz wolontariusze będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów stołeczną komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM, pociągi KM) na obszarze 1. strefy biletowej. To znaczy, że zarówno z lotniska, z dworców kolejowych jak i z parknigów P+R będzie można sprawnie dojechać na mecz, a po meczu wrócić do hotelu czy pozostawionego na parkingu samochodu.

 

Aby dojechać do Stadionu Narodowego najlepiej wybrać metro, pociąg SKM i KM lub tramwaje. Do rozpoczęcia meczu zostanie utrzymana 3-minutowa częstotliwość kursowania metra na linii M2 i 5-minutowa na linii M1. Pociągi SKM i KM z centrum Warszawy (stacja Warszawa Śródmieście) będą kursowały średnio, co 5 minut.

 

Po zakończeniu meczu (godzina jest uzależniona od przebiegu spotkania) najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drugiej linii metra oraz pociągów SKM i KM. W przypadku metra na linii M2 pociągi będą kursowały, co 3 minuty, a na linii M1 – co 5 minut.

 

Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy będą odjeżdżać ze stacji Warszawa Stadion (peron 2) po zakończeniu spotkania i ceremonii dekoracji, co ok. 5 minut. Rozkład jazdy pociągów został dostosowany do potrzeb odwozu kibiców ze Stadionu Narodowego – obecny układ połączeń zostanie uzupełniony dodatkowymi pociągami, a dla wybranych pociągów zostaną zmienione godziny kursowania. Zostaną także uruchomione specjalne linie autobusowe 903 i 904.

fot. Igor Piwowarski

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności