Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie AK
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie AK

Utworzone Luty 27th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Trasa_Torunska-2

Zmiany w ruchu na trasie AK

 

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej, prawie pięciokilometrowy odcinek tej drogi zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada zmiany na węźle Modlińska oraz na ul. Powązkowskiej.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

 

Od 26 lutego od ok. godz. 22.00 zamknięty zostanie odcinek jezdni głównej Trasy Toruńskiej na węźle Modlińska. Wyłączona z ruchu będzie północna jezdnia główna, a południowa zostanie zwężona o jeden pas.

 

Kierowcy jadący od strony Marek w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego pojadą otwartą dla ruchu północną jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą Trasy Toruńskiej, gdzie będą dwa pasy ruchu. Możliwy będzie zjazd na ślimak do ul. Jagiellońskiej oraz przez pętlę autobusową i do ul. Modlińskiej.

 

Ruch na południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej będzie odbywał się bez utrudnień. Utrudnienia związane są z budową łącznicy z mostu, która powstaje nad ul. Modlińską i potrwają do końca marca.

 

Natomiast od 27 lutego od ok. godz. 22.00 zamknięty będzie zachodni wiadukt łączący nad Trasą Armii Krajowej ulice Powązkowską i gen. S. Maczka. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na wyremontowany w zeszłym roku wiadukt wschodni. Zamknięta dla ruch będzie jezdnia normalnie prowadząca w kierunku ul. Okopowej, a samochody będą jeździły w obydwu kierunkach jezdnią, która prowadzi w kierunku ul. Powstańców Śląskich.

 

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, bo organizacja ruchu będzie zmieniana w ciągu dnia, liczba pasów w danym kierunku zmieni się w zależności od pory. I tak, pomiędzy godz. 22.00 a 12.00 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku ul. Okopowej, a jeden w stronę ul. Powstańców Śląskich.

 

Natomiast między godz. 12.00 a 22.00 dwoma pasami pojadą kierowcy w stronę ul. Powstańców Śląskich, a jednym w kierunku ul. Okopowej. Taki układ pasów ruchu jest zgodny z natężeniem ruchu pojazdów na ul. Powązkowskiej w szczycie porannym i popołudniowym. Można będzie zjechać w prawo z ul. gen. S. Maczka na Trasę AK (w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia) oraz z ul. Powązkowskiej na trasę (w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego).

 

Nie będzie zjazdu w lewo z tych ulic na trasę, czyli z ul. Powązkowskiej w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia oraz z ul. gen S. Maczka w stronę mostu.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice.

 

Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

 foto: Janusz Bubel

źródło: „um.warszawa.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności