Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kierowcy MZA w konkursie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kierowcy MZA w konkursie

Utworzone Październik 29th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kilka_lat_temu_700x350

Nie wszystkim będzie dane oglądać kierowców autobusów KM w ich rywalizacji, ale postaramy się tam być. 60 kierowców komunikacji miejskiej z całej Polski przez dwa najbliższe dni (29-30 października) będzie rywalizowało o puchar prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej dla najlepszego kierowcy komunikacji miejskiej.

 

W programie konkursu znajdą się między innymi pokazy sprawnościowe na torze poślizgowym Automobilklubu Polskiego przy ulicy Powstańców Śląskich (lotnisko Bemowo).

 

Początek części praktycznej konkursu jutro (czwartek) o godzinie 10.00 na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Automobilklubu Polskiego.

 

Konkurencje piątkowe będą się odbywać na terenie zajezdni Woronicza. Miejskie Zakłady Autobusowe są współorganizatorem konkursu. Postaramy się zdać relację z tych zmagań. Szczególnie ciekawe mogą być poślizgi na bemowskiej płycie, natomiast w zajezdni na Woronicza manewry na ciasnej przestrzeni.

 

Konkursy takie organizowane są, co dwa lata. W 2013 kierowcy zmagali się w Gdańsku. Uczestnicy wykonywali m.in. cofanie autobusem po ślimaku, przewiezienie slalomem piłeczki tenisowej na platformie przed autobusem i trafienie nią do kosza, precyzyjne zatrzymanie autobusu przy przystanku, które jest mierzone miernikiem laserowym. Ważna też jest umiejętność niesienia pierwszej pomocy.

 

Ciekawą konkurencją jest również umiejętność zachowywania się w sytuacjach szczególnych. Może to być upierdliwy i agresywny pasażer, niepełnosprawny z dziwnymi żądaniami czy Niemka bez biletu, znajomości polskiego i z dziećmi w wózku.

 

Ufff… Czego to nie wymyślą. Ale takie sytuacje kierowca autobusu miejskiego może spotkać, na co dzień.

Redakcja

fot. Janusz Bubel

źródło: „warszawa.pl

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności