Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kierowco! Stracisz dużo czasu i co najmniej kilkaset złotych!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kierowco! Stracisz dużo czasu i co najmniej kilkaset złotych!

Utworzone Listopad 5th, 2015 przez igor.piwowarski

Parkujace_pojazdy_700x350_2

Parkowanie pojazdów w miejscach prawnie do tego nieprzystosowanych i niedozwolonych coraz częściej budzi kontrowersje na warszawskich ulicach. Problem nierzadko dotyczy także pozostawiania swoich środków lokomocji w obszarach przystanków autobusowych. Warszawa to specyficzne miasto, po którym codziennie poruszają się setki tysięcy samochodów o różnych gabarytach. Należy jednak pamiętać o drogowej tolerancji, ale i o konsekwencjach nakładanych na właścicieli.

 

Tylko w tym roku stołeczna Straż Miejska zanotowała blisko 3,8 tysiąca zdarzeń dotyczących postoju lub zatrzymania w zatoce autobusowej, czy też na przystanku komunikacji miejskiej. Jak ustaliła nasza redakcja funkcjonariusze na miejscu zdarzeń nałożyli na sprawców prawie trzysta mandatów karnych. Zastosowano również 422. środki oddziaływania wychowawczego, a w niemalże dwóch tysiącach przypadków – pod nieobecność właścicieli pojazdów – wszczynano procedurę zmierzającą do ukarania kierowcy.

 

Za każdym razem, gdzie stwierdza się zagrożenie bezpieczeństwa lub też utrudnienie ruchu spowodowane pozostawieniem samochodu na przystankach, a więc miejscach zabronionych wydajemy dyspozycję usunięcia pojazdów na koszt właściciela – tłumaczy Jolanta Borysewicz z Referatu Prasowego Straży Miejskiej i dodaje. – Podkreślić należy również, że każda interwencja ma charakter indywidualny, a finalnie o tym, w jaki sposób zostanie ona zakończona decyduje funkcjonariusz w trakcie prowadzonych czynności.

 

Zatory drogowe (korki) na ulicach stolicy, to nie tylko sytuacje losowe wynikające ze zdarzeń drogowych wypadków, czy awarii pojazdów, ale przede wszystkim bezmyślne parkowanie na pasach ruchu i blokowanie ich. Coraz częściej takie zachowania oddziałują na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zatoki przystankowe i przystanki autobusowe nagminnie zajęte są parkującymi pojazdami, utrudniając wymianę pasażerów.

 

Nasze obserwacje dokumentują również złe parkowanie na ulicach jednokierunkowych, na których stojące po obu stronach ulicy pojazdy utrudniają lub uniemożliwiają dalszą jazdę autobusu. Taką ulicą jest między innymi Kierbedzia, po której jeździ linia 107, niejednokrotnie stojąca w zatrzymaniu.

 

Instruktorzy Wydziału Zarządzania Przewozami MZA codziennie przeprowadzają kontrole przejezdności ciągów komunikacyjnych, po których kursują linie autobusowe. Zwracają szczególną uwagę na przystanki tak, by kierujący autobusem nie miał problemu z podjazdem i wymianą pasażerów. Nieprawidłowości zgłaszają do centrali ruchu, której operator natychmiast reaguje i powiadamia odpowiednie służby.

 

Ostatnio o obserwację tego typu zdarzeń pokusił się portal warszawa.pl, który wskazał na popełnienie wykroczenia przez kierowcę samochodu dostawczego. Ten zaparkował swój pojazd na pętli Metro Politechnika, uniemożliwiając tym samym podjazd pod przystanki oczekującym na pasach ruchu autobusom komunikacji miejskiej.

 

– Czy widział pan ten pionowy znak zakazu i te znaki poziome wytyczające przystanek autobusowy? Kierowca niewzruszony ostentacyjnie wzruszył ramionami, jakby przepisy go nie dotyczyły. Wszakże – jak oznajmił – jest dostawcą!

 

Straż Miejska przekonuje, że podstawą prawną do podjęcia interwencji w stosunku do osób parkujących na przystankach komunikacji zbiorowej jest art. 49, ust. 1, pkt 9 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, który mówi: „zabrania się zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości. Nadmienić należy, że przepisy są jednolite Panie dostawco!

 

pp/Igor Piwowarski

źródło: „nr.waw.pl”

Artykuły powiązane:

Uwaga!!! – na parkowanie samochodów w tych miejscach!!!

Codzienne problemy na ulicy Kierbedzia

Parkowanie na przystankach autobusowych

Parkowanie, czy sami sobie nie szkodzimy?

Kierbedzia parkujące pojazdy po obu stronach ulicy

Kierbedzia parkujące pojazdy po obu stronach ulicy

Ul. Grochowska przystanek autobusowy Wiatraczna 56

Ul. Grochowska przystanek autobusowy Wiatraczna 56

Przystanek Pl. Piłsudskiego 01

Przystanek Pl. Piłsudskiego 01

Przystanek Pl. Teatralny 04

Przystanek Pl. Teatralny 04

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności