Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Karambol na Trasie Łazienkowskiej /Pl. Na Rozdrożu/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Karambol na Trasie Łazienkowskiej /Pl. Na Rozdrożu/

Utworzone Listopad 19th, 2013 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Przejazd jednym pasem ruchu

 

We wtorek około godziny 11:30 na Trasie Łazienkowskiej, na wysokości przystanku Plac Na Rozdrożu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu.

 

Po zderzeniu kierujący utracili panowanie nad pojazdami i aż dziwne, że żaden z samochodów nie wpadł na peron przystanku i nie doszło do tragedii. Policja na czas czynności związanych z likwidacją wypadku zawęziła jezdnię do jednego pasa ruchu.

 

Natychmiast utworzył się gigantyczny korek sięgający do ulicy Wawelskiej i promieniujący w kierunku Puławskiej, pl. Konstytucji i Marszałkowskiej. Dziękujemy policji w imieniu własnym i pasażerów, że umożliwiła naszym autobusom obsługę przystanku w rejonie wypadku.

 

Być może niektórym nasuwa się pytanie, dlaczego oprócz zdarzeń z udziałem autobusów pokazujemy również wypadki innych pojazdów. Przyczyn jest kilka. Po pierwsze, nasze pojazdy są uczestnikami ruchu drogowego i podlegają wszystkim realiom poruszania się po drodze.

 

Nie pokazywanie większych zdarzeń drogowych bez udziału naszych autobusów byłoby nieuczciwe. Po drugie, wszystkie wypadki, kolizje w miejscach gdzie kursuje komunikacja mają wpływ na częstotliwość i punktualność kursowania autobusów. Powód najważniejszy to oczywiście bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Pozwolę sobie na koniec na małą dygresję: nie ten kierowca jest dobry, który szybko jeździ, ale ten, który umie się powstrzymać od ryzykownych, czyli głupich, decyzji. JB

źródło: „nr.waw.pl”

Akcja likwidacji zdarzenia

Akcja likwidacji zdarzenia

Miejsce wypadku

Miejsce wypadkurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności