Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kampania „Mistrzowie w pasach”
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kampania „Mistrzowie w pasach”

Utworzone Wrzesień 8th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Pasy bezpieczenstwa 700x350

Zapraszamy na spotkanie Mistrzów w pasach (w ramach kampanii społecznej) i Stołecznej Drogówki. Wybrzeże Gdyńskie, w kierunku Mostu Północnego, na wysokości ul. Gwiaździstej w godz. 12.00-15.00 Jak PRAWIDŁOWO zapinać pasy, jak bezpiecznie podróżować z dziećmi – instruktaż, niespodzianki.

 

Indywidualne instruktaże dotyczące POPRAWNEGO zapinania pasów, montażu fotelików i bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie będą towarzyszyć działaniom Stołecznej Drogówki 9 września 2015 w okolicach Mostu Gdańskiego (kierunek Żoliborz).

 

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mistrzowie w pasach” od kwietnia 2015 r. na stacjach paliw LOTOS eksperci Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego udzielili fachowych wskazówek ponad 3,2 tys. osobom, które na ogół były przeświadczone, że pasy to nie problem. A jednak średnio w całym kraju tylko 32% osób miało poprawnie zapięte pasy i ustawione zagłówki.

 

Okazuje się także, że chociaż wskaźnik stosowania urządzeń zabezpieczających dzieci w samochodach osobowych jest wysoki, to niestety popełniamy szereg błędów wpływających na bezpieczeństwo naszych pociech. Prowadzone wspólnie z Policją działania mają służyć eliminowaniu błędów i tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

 

Kampania „Mistrzowie w pasach” ma na celu podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie poprawnego stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń zabezpieczających dzieci.

 

Patronat nad kampanią objęły:

 

♦ Komenda Główna Policji,

♦ Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

♦ Główny Inspektorat Transportu Drogowego,

♦ Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej,

♦ PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

 

Film o kampanii z udziałem Kajetana Kajetanowicza

 

Skąd pomysł na ogólnopolską kampanię w 2015 roku?

 

W 2014 r. w trakcie pilotażu kampanii na terenie województwa pomorskiego, grupa ekspertów przeprowadzała inspekcję montażu fotelików oraz prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Wyniki były zaskoczeniem, trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik (tylko 10 % poprawnie zamontowanych fotelików). Stąd w tym roku kampania objęła całą Polskę.

 

Wyniki 2015 nie są odmienne. Znikomy procent odwiedzających może pochwalić swoimi umiejętnościami, reszta poległa w rankingu. Tak było od początku kampanii w tym roku podczas 22 inspekcji na terenie Polski. Jeszcze nie wszędzie umiemy prawidłowo zapinać pasy – przez co narażamy życie. Za to wszyscy odwiedzający PIT STOP-y odjeżdżają bogaci w wiedzę i przekonani, że od dziś będą umieli dbać o swoje bezpieczeństwo w tym zakresie.

 

Redakcja

fot. Janusz Bubel

źródło: „Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

 

Kampania_Mistrzowie_w_pasach_700x600

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności