Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Kampania Bądźmy Razem Bezpieczni
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Kampania Bądźmy Razem Bezpieczni

Utworzone Czerwiec 13th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Park Sowińskiego

 

W piątek 13 czerwca, w Parku Sowińskiego na Woli odbyła się uroczysta inauguracja szóstej już edycji kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni. Warto o niej wspomnieć, bo ta bardzo ciekawa inicjatywa Tramwajów Warszawskich zatacza coraz szersze kręgi, włączając do akcji kolejne miasta, korzystające z komunikacji szynowej: Kraków, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Częstochowę, Chorzów, Łódź, Wrocław i Poznań.

 

Działania kampanii skierowane są na edukację – dzieci i dorosłych. Dla tych pierwszych organizowane są pokazy, warsztaty, szkolenia w specjalnie przygotowanych wagonach, a także na terenie zajezdni. Dzieci uczą się szacunku dla innych uczestników ruchu, przyswajają również zasady bezpiecznego poruszania się środkami transportu miejskiego. Z każdego szkolenia wychodzą zaopatrzone w komplet odblaskowych gadżetów.

 

Ważnym elementem tych szkoleń jest nauka podstaw niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym wzywania służb ratunkowych. Od początku zaistnienia inicjatywy przeszkolonych zostało już ponad 30 tys. dzieci z warszawskich szkół, a o ogromnej ich popularności niech świadczy fakt, że terminy dla następnych roczników zarezerwowane są na dwa lata w przód.

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

Bądźmy Razem Bezpieczni

W ramach kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni stworzonych zostało również kilka filmów – klipów obrazujących skutki zderzeń z tramwajami, dostępne są one również na stronie Tramwajów Warszawskich. Trzeba przyznać, że oddziałują na wyobraźnię. Oto te filmy.


Nam ta inicjatywa bardzo się podoba. Działania Tramwajów Warszawskich dają wymierne efekty w poprawie bezpieczeństwa na drogach i torach. Pasażerowie tramwajów od dawna mogą oglądać fragmenty klipów na monitorach w nowych wagonach. Są to zarówno obrazy żywcem wzięte z kamer monitoringu pojazdów, jak i wyreżyserowane klipy. Jedyne czego nam brakuje, to udziału przewoźników autobusowych w takiej działalności. My również mamy wiele do pokazania, olbrzymia ilość materiałów i doświadczeń to wciąż niewykorzystany zasób wiedzy. Nadal mamy jednak nadzieję, że problem bezpieczeństwa na drogach zostanie zauważony także przez władających spółkami autobusowymi.
A kto pamięta, że jakieś mniej-więcej 15 lat temu tak właśnie było? Wtedy powstały klipy przygotowane dla MZA. Mamy niestety jedynie ich wersje zgrane z taśm VHS – jakość pozostawia nieci do życzenia, ale i tak warto może sobie je przypomnieć. No to pierwszy z nich na zachętę i w zasadzie na poprawę humoru. Dotyczy problemu nie ułatwiania autobusom włączania się do ruchu. Problem aktualny do dziś. Przy okazji widać skok cywilizacyjny miasta. MB

źródło: „nr.waw.pl”, „tw.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności