Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Jesteś przykładem dla młodych dyspozytorów
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Jesteś przykładem dla młodych dyspozytorów

Utworzone Czerwiec 12th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Jest typowym przykładem ludzi, którzy w latach 70 i 80 ubiegłego wieku szukali swojego miejsca, w którym to, co robili dotychczas nie wystarczało lub po prostu nudziło. Zobaczył w autobusie ogłoszenie o szkoleniu kierowców i tak zaczęła się od maja 1976 przygoda z komunikacją miejską w Warszawie.

 

Władysław Rejson

Władysław Rejson

Kilka pokoleń kierowców zna i pamięta Władka Rejsona najstarszego obecnie stażem dyspozytora, który od 1977 roku pracuje w zajezdni Ostrobramska, na tak zwanym „okienku”.

 

Jak większość zaczynał, jako kierowca na „ogórkach”, a w stanie wojennym ze względów taktycznych, ówczesnych decydentów przeniesiony był na zajezdnię Woronicza. Z nostalgią wspomina czasy, kiedy dyspozytorzy znali wszystkich kierowców ich zmienników, numery taborowe autobusów, na których jeździli. Często znali ludzkie kłopoty i porażki wiedzieli, na kogo trzeba zwrócić uwagę, a na kogo można było o każdej porze liczyć.

 

Współcześnie w tę sferę skutecznie wchodzi technika, wyskakują numerki, numery, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z kierowcą i co najważniejsze nie wszystkim natura dała łatwość takiego kontaktu.

 

Przytoczone słowa nie zastąpią prawie 40 lat życia, jakie Władek poświęcił dla komunikacji, bo w listopadzie tego roku będzie szedł na emeryturę. Co roku, ktoś odchodzi z firmy na emeryturę po wielu latach pracy, zmieniają się ludzie, zmieniają się czasy.

 

Wszędobylskie komputery, cyberprzestrzenie i takie współczesne wynalazki, a przecież powinno być miejsce dla człowieka takiego jak Władek lub jemu podobni, którzy przez wiele lat tworzyli historię MZK i MZA. Może i Wy znacie takich ludzi, których warto zapamiętać? Czekamy na zdjęcia i informacje.

 

Kierownictwo Oddziału gratuluje wytrwałości i zaangażowania za te wszystkie lata pracy na stanowisku dyspozytora, gdzie byłeś świadkiem wszystkich ewolucji technologicznych. Tworzyłeś historię Spółki i jesteś przykładem dla młodych dyspozytorów, aby w trakcie wieloletniej pracy nie zbłądzili i nie zapomnieli, że przed „okienkiem” stoi twój kolega z pracy – mówi Mariusz Krupa, kierownik oddziału R-3 Ostrobramska.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Na stanowisku

Na stanowisku

Dyspozytor podejmuje decyzje

Dyspozytor podejmuje decyzje

Wysłanie kierowcy na linię

Wysłanie kierowcy na linię

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności