Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Jesienna melancholia na stołecznych drogach
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Jesienna melancholia na stołecznych drogach

Utworzone Listopad 28th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Czas jesienno-zimowy

 

Jesienna melancholia, nieprzewidziane kłopoty i tak daleko do wiosny nie powodują, że jesteśmy w radosnym nastroju. Niedawne zajścia na warszawskich ulicach dopełniają czarę goryczy. Czy jest aż tak źle i smuto, a może zmieńmy nasz stosunek do rzeczywistości i popatrzmy trochę inaczej.

 

Przecież za oknem, w parku cała gama czerwieni a i słonko od czasu do czasu ciepło liźnie po policzkach. Na warszawskich jezdniach też nie jest najgorzej, sporo wyremontowanych dróg, niezłe tempo prac na Trasie Toruńskiej i zmieniająca się pozytywnie kultura kierowców. To bardzo pożądane zjawisko wymaga kilku odrębnych słów, ponieważ jest to droga do określenia, na jakim etapie cywilizacyjnym się aktualnie znajdujemy.

 

Patrząc z naszego komunikacyjnego punktu widzenia sytuacje, w których umożliwia się kierowcy autobusu wyjazd z zatoki przystankowej, zmianę pasa ruchu, czy pokonanie skrzyżowania, na którym 18 metrowy Solaris wygląda jak słoń między gazelami nie jest zjawiskiem wyjątkowym.

 

Takie zachowanie warszawskich kierowców niejako zobowiązuje naszych kierowców do rewanżu i koło sympatycznego zachowania zaczyna zataczać coraz szerszą przestrzeń. Czym zakończy się taka wzajemna relacja? Zwycięstwem wszystkich kierowców poruszających się po warszawskich drogach, a my, czyli redakcja strony nieśmiało dorzucimy, iż może inne dziedziny naszego życia też na tym zyskają.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Al. Stanów Zjednoczonych / Wiatraczna

Al. Stanów Zjednoczonych / Wiatraczna

Dzięki uprzekmości autobus włącza się bezpiecznie

Dzięki uprzekmości autobus włącza się bezpiecznie

Linia 188 dojeżdża do ul. Zakole

Linia 188 dojeżdża do ul. Zakole

Pl. Bankowy / Senatorska

Pl. Bankowy / Senatorska

Plac Wilsona

Plac Wilsona

Trudny manewr dla kierowcy linii 188

Trudny manewr dla kierowcy linii 188

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności