Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Jakim środkiem transportu na Islandię? Czekają utrudnienia!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Jakim środkiem transportu na Islandię? Czekają utrudnienia!

Utworzone Listopad 13th, 2015 przez igor.piwowarski

Kino na Stadionie Narodowym 700x350

W piątkowy wieczór na Stadionie PGE Narodowym piłkarska reprezentacja Polski w ramach przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Starego Kontynentu zmierzy się towarzysko z innym finalistą francuskiego czempionatu, Islandią. Bezpośrednio z wydarzeniem związane są w Warszawie liczne utrudnienia komunikacyjne.

 

W związku z trwającym remontem linii średnicowej na mecz nie dojedziemy chcąc skorzystać z przystanku Warszawa Stadion od strony  Śródmieścia. Pociągi KM i SKM po odjeździe z dworca Warszawa Centralna zatrzymają się dopiero na stacji Warszawa Wschodnia.

 

Zmiany nie ominą także zmotoryzowanych poruszających się po Saskiej Kępie. Tradycyjnie już od około godz. 18:00 do 20:45 zamknięta zostanie ulica Francuska na odcinku od Ronda Waszyngtona, do ulicy Zwycięzców. Tym samym autobusy linii: 117, 138 i 146 skierowane zostaną na trasę objazdową ulicami Zwycięzców i Saską do Al. Waszyngtona.

 

Zarząd Transportu Miejskiego, jako najwygodniejszy środek lokomocji sugeruje sympatykom futbolu metro. To będzie kursowało ze wzmożoną częstotliwością. Przewiduje się bowiem, że w godzinach poprzedzających mecz aż do jego rozpoczęcia (tj. 20:45) składy metra na trasie drugiej linii kursować będą co 3 minuty. Na linii łączącej Młociny z Kabatami podziemnej kolejki będzie się można spodziewać zaś co 5 minut.

 

Tuż po spotkaniu, około wpół do jedenastej wieczorem metro będzie kursowało bez zmian. Alternatywą pozostawać będą wciąż pociągi KM i SKM, które kursować będą co 5-7 minut. W kierunku zachodnim odjeżdżać będą jednak z dworca Warszawa Stadion, zaś w kierunku wschodnim z dworca Warszawa Wschodnia.

 

Spod PGE Narodowego swoje kursy będą rozpoczynały ponadto specjalne linie autobusowe dojeżdżające na Bródno i w kierunku Ronda Wiartaczna:

 

• 903 AL. ZIELENIECKA – Zamoyskiego – Targowa – al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE

 

• 904 BEREZYŃSKA – al. Waszyngtona – al. Stanów Zjednoczonych – RONDO WIATRACZNA.

 

Dodatkowo zostaną uruchomione kursy linii 509 na trasach: AL. ZIELENIECKA – NOWODWORY oraz ADAMPOLSKA – GOCŁAW.

 

Spodziewać się należy również dodatkowych kursów linii tramwajowych 6 i 26 rozpoczynających się z al. Zielenieckiej. „Szóstka” będzie odjeżdżała na Gocławek i Metro Młociny, a 26 w kierunku Osiedla Górczewska. Jeżeli zajdzie konieczność zamknięcia dla ruchu kołowego Mostu Poniatowskiego, al. Zielenieckiej i ulicy Sokolej wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych i tramwajowych. W zastępstwie tramwajów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa „Z”.

 

Trasami objazdowymi pojadą wówczas linie autobusowe: 102, 111, 117, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 158, 166, 202, 507, 509, 517, 521, oraz N02, N22, N24 i N72.

 

Wszystkie osoby, które będą miały wykupiony bilet na mecz, zaproszenie bądź akredytację UEFA będą mogły bezpłatnie korzystać z środków komunikacji miejskiej w pierwszej strefie. Bezpłatnie w pierwszej strefie przejechać Kolejami Mazowieckimi i skorzystać z parkingu Parkuj i Jedź od piątku 13 listopada od godz. 6:00 do soboty 14 listopada do godz. 1:00.

 

Nad sprawnym kursowaniem komunikacji miejskiej czuwać będą instruktorzy służb nadzoru ruchu pełniący swoje obowiązki na wyznaczonych posterunkach.

 

Szczegóły zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej dostępne są na stronie ZTM.

Igor Piwowarski
fot. Igor Piwowarski
źródło: „nr.waw.pl”/ZTM

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności