Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Inscenizacja bitwy pod Olszynką Grochowską
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Inscenizacja bitwy pod Olszynką Grochowską

Utworzone Marzec 6th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Bitwa_pod_olszynka_grochowska_700x350

Rekonstrukcja bitwy

 

W sobotę, 7 marca, o godz. 14.30, ( ul.Traczy, pomnik bitwy) Praga-Południe zaprasza na inscenizację sławnego, zwycięskiego starcia wojsk polskich z armią carską.

 

Najbardziej krwawa bitwa powstania listopadowego rozegrała się 25 lutego 1831r. W inscenizacji bitwy pod Olszynką Grochowską wezmą udział ułani z 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Bolesława Mościckiego, w liczbie 80 koni. Ułani będą uzbrojeni w szable, lance i broń palną z epoki. Piechota będzie liczyła ponad 250 rekonstruktorów, wyposażonych w broń palną długą oraz kilka armat.

 

Ułani-rekonstruktorzy przyjadą całego kraju, i jak co roku stawią się na Olszynce Grochowskiej dla odegrania bitwy. Także rekonstruktorzy tworzący oddziały piechoty, zarówno polskiej, jak i rosyjskiej, zjeżdżają się z całej Polski. Są wśród nich także rekonstruktorzy z Litwy i Białorusi.

 

Z roku na rok rekonstrukcja bitwy o Olszynkę Grochowską cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy.

fot. Wojciech Kossak (Wikimedia)

źródło: „um.warszawa.pl”

Dołącz do nas na Facebooku

Bitwa_Olszynka_Grochowska_184_rocznica_700x990rss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności