Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Dziś wieczorem otwarcie ulicy Kleszczowej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Dziś wieczorem otwarcie ulicy Kleszczowej

Utworzone Listopad 14th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Otwarcie po remontach

 

W piątek, 14 listopada, w godzinach wieczornych otwarte zostaną trzy kolejne łącznice Trasy Łazienkowskiej. Na ul. Kleszczową powróci ruch dwukierunkowy – to już prawie koniec remontu tej ulicy.

 

Przebudowa Kleszczowej rozpoczęła się w maju 2014 r. Na odcinku 840 m wybudowana została jezdnia, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i ronda na skrzyżowaniach z ul. Krańcową oraz z Ryżową, Bolesława Chrobrego i Solipską.

 

Od piątku od ok. godz. 22.00 ul. Kleszczową będzie można jeździć w obydwu kierunkach (w czasie prac budowlanych obowiązywał jeden kierunek ruchu). Do końca miesiąca prowadzone będą już tylko prace wykończeniowe na chodnikach i przy zieleni; droga rowerowa ma być gotowa w całości w przyszłym tygodniu. Przebudowa ulicy kosztowała 7,6 mln zł.

 

Także w piątek, ok. godz. 20.00 włączone do ruchu zostaną trzy łącznice Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą (na wysokości Torwaru). Ponownie czynne będą łącznice:

 

• wschód – północ, czyli z zjazd z Mostu Łazienkowskiego z Pragi w kierunku Bielan,
• wschód – południe, czyli zjazd z Mostu Łazienkowskiego z Pragi w kierunku Wilanowa,
• północ – zachód, czyli wjazd z kierunku Bielan na Trasę Łazienkowską w kierunku Centrum.

 

Nadal nieczynna będzie łącznica w relacji południe – zachód, czyli wjazd z kierunku Wilanowa na Trasę Łazienkowską w kierunku Centrum. Jest to ostatnia z budowanych łącznic; ten ślimak będzie gotowy w przyszłym roku. Także w przyszłym roku zakończą się prace budowlane na Wisłostradzie pod trasą Łazienkowską.

 

Prace przy łącznicach rozpoczęły się w czerwcu 2013 r. Remontowane, czyli zburzone i budowane od nowa są wszystkie estakady Trasy Łazienkowskiej na lewym brzegu Wisły (osiem obiektów) oraz jedna na prawym brzegu. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

 

Tomasz Demiańczuk

fot. Piotr Piwowarski

źródło: „um.warszawa.pl”

Ulica Kleszczowa widok od ulicy Solipskiej

Ulica Kleszczowa widok od ulicy Solipskiej

Ulica Kleszczowa widol w stronę ulicy Ryżowej i Chrobrego

Ulica Kleszczowa widok w stronę ulicy Ryżowej i Chrobrego

Widok od ulicy Chrobrego na rondo w kierunku ulicy Kleszczowej i Ryżowej

Widok od ulicy Chrobrego na rondo ulicy Kleszczowej i Ryżowej

Widok od ulicy Ryżowej w kierunku Kleszczowej i Chrobrego

Widok od ulicy Ryżowej w kierunku Kleszczowej i Chrobrego

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności