Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Dzień otwarty warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Dzień otwarty warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego

Utworzone Kwiecień 22nd, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Policyjna_infolinia_700x350

Policjanci warszawskiej „drogówki” zapraszają w niedzielę w godzinach 10.00 – 14.00 pieszych i rowerzystów, motocyklistów i samochodziarzy, młodszych i starszych, do swojej siedziby przy ul. Karolkowej 46.

 

Wśród atrakcji będzie m. in. możliwość sprawdzenia umiejętności jazdy na rowerze, poznania policjantów i sprzętu wykorzystywanego w służbie, nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy, „zabawa” na symulatorze jazdy. Nie zabraknie nauki przepisów, wymiany doświadczeń, uśmiechu i nagród.

 

Wiosenna aura zachęca do spacerów pieszych i rowerowych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zapraszają w niedzielę na spacer do swojej siedziby. W ramach akcji „Bezpieczny Rowerzysta” zostanie rozstawione miasteczko ruchu drogowego i każdy będzie mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód takim, jaki policjanci wykorzystują do egzaminów na kartę rowerową.

 

Właściciele będą mieli możliwość oznakowania rowerów. Jeżeli będą mieli przy sobie dokument tożsamości i dowód zakupu pojazdu, otrzymają wygrawerowany na ramie numer i naklejkę.

 

W Sali Profilaktyki zostaną wystawione najładniejsze prace wykonane przez przedszkolaków i uczniów Szkół Podstawowych w ramach konkursu „Dziecko bezpieczne na drodze„. Niestety z uwagi na ograniczenia lokalowe nie będzie można wystawić wszystkich prac.

 

Kierowcy przyszli i obecni będą mieli szansę na wypróbowanie symulatora jazdy. Jazda w warunkach miejskich, we mgle czy po alkoholu, to tylko niektóre możliwości tej „zabawki”. Pokaz sprzętu służbowego, rozmowy z policjantami o przepisach i ich pracy to dalsze atrakcje dla wszystkich gości.

 

Dla najbardziej zaangażowanych w zabawę i naukę będą nagrody. Przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych będą czuwać nad zdrowiem wszystkich zaproszonych gości i pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy.

Redakcja

fot. Piotr Piwowarski
źródło: „Komenda Stołeczna Policji”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności