Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Dni Transportu Publicznego 2015
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Dni Transportu Publicznego 2015

Utworzone Wrzesień 18th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

DTP_2015_700x350

Już w ten weekend 19 i 20 września odbędzie się w Warszawie kolejna 14. edycja Dni Transportu Publicznego. Jak co roku impreza przyciąga tysiące sympatyków komunikacji miejskiej mieszkających w Warszawie jak i poza jej granicami.

 

Ubiegłoroczne edycje poprzednich lat pokazały jak dużym zainteresowaniem i popularnością cieszy się warszawska komunikacja miejska, która rocznie przewozi miliony pasażerów mogących raz w roku zobaczyć jak wygląda praca ludzi odpowiedzialnych za jej funkcjonowanie.

 

Organizowana impreza ma na celu promowanie ekologicznego przyjaznego dla środowiska transportu mieszkańców stolicy zachęcając do korzystania ze środków komunikacji miejskiej: autobusów, tramwajów, metra czy SKM. Tym samym Warszawa może stać się czystszym miastem, wolnym od nadmiaru hałasu i codziennych korków.

 

Na gości, którzy zdecydują się spędzić sobotę na terenie zajezdni przy ulicy Woronicza czeka wiele atrakcji. Chętni będą mogli zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki zakładu, m.in. przejechać przez wielką przemysłową myjnię, z której korzystają pojazdy MZA. Podczas imprezy będzie można też zobaczyć wystawę zabytkowych autobusów, wielki okolicznościowy mural namalowany na ścianie jednej z hal, a także skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci: miasteczka ruchu drogowego, konkursów rysunkowych i zręcznościowych oraz gry miejskiej. Dodatkową atrakcją będzie koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Fruktaki. Tegoroczne Dni Transportu Publicznego odbywają się pod hasłem „Poczuj miętę do komunikacji”, dlatego na gości czekają sadzonki pachnącej mięty – mówi Adam Stawicki rzecznik MZA.

 

Tegoroczna edycja będzie odbywała się na terenie oddziału MZA R-1 „Woronicza” – wstęp wolny.

19. września w godzinach 10:00 – 16:00.

 

W programie imprezy:

 

• Wystawa zabytkowych autobusów
• Atrakcje dla dzieci, gry, konkursy, gra miejska, koncert zespołu Fruktaki
• Dojazd linią 100
• Wystawa taboru tramwajowego na Pl. Narutowicza, – dojazd linią D z Woronicza, kursującą co 15 min.

 

Sympatycy komunikacji miejskiej będą mogli wyrobić sobie okolicznościową kartę miejską jak również odwiedzić wystawę zabytkowego taboru tramwajowego na Pl. Narutowicza.

 

Swoje stoiska wystawią:

 

• Miejskie Zakłady Autobusowe,

• Tramwaje Warszawskie,

• Metro Warszawskie,

• Koleje Mazowieckie,

• Szybka Kolej Miejska,

• Warszawska Kolej Dojazdowa,

• Zarząd Transportu Miejskiego,

• Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej,

• Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

 

20 września odbędzie się zwiedzanie Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (ul. Wilczy Dół 15) – tylko dla osób posiadających wejściówki, które odebrać można na stoisku warszawskiego Metra w dniu 19 września.

Piotr Piwowarki

fot. Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności