Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Codzienne kłopoty na ulicy Spartańskiej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Codzienne kłopoty na ulicy Spartańskiej

Utworzone Marzec 22nd, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

W związku z coraz większymi problemami z przejazdem ul. Spartańską autobusów linii 168 i 222 oraz z obsługą krańca na tej ulicy, zwróciliśmy się z prośbą o spowodowanie poprawy sytuacji w niżej wymienionych sferach:

 

1. Wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania pojazdów na odcinku Miączyńska – Woronicza. Za ul. Miączyńską znajduje się znak B-36, ze względu na brak odwołania i skrzyżowania – obowiązujący do ul. Woronicza. Pomimo wyraźnego zakazu pojazdy parkują już za przystankiem Spartańska 01.

 

Od czasu zastosowania na ul. Spartańskiej wyspowych progów zwalniających wraz z zawężeniami, problem nasilił się, bowiem parkujące przy krawędzi pojazdy uniemożliwiają przejazd nad progiem „okrakiem”. Kierowcy przejeżdżają przez próg, lub, aby tego nie robić, jadą częścią jezdni, przeznaczoną do poruszania się w przeciwnym kierunku.

 

Ze względu na zawężenie jezdni przez parkujące pojazdy całkowicie niemożliwe jest wyminięcie się dwóch autobusów lub autobusu z samochodem ciężarowym, a manewr ten wykonywany z pojazdem osobowym jest utrudniony. Pojazdy jadące od strony ul. Woronicza zmuszone są do zjechania na krawężnik bądź na trawnik poza prawą krawędzią jezdni, co wyraźnie widać po śladach na trawniku.

 

Być może, poza zobligowaniem straży miejskiej do bardziej konsekwentnego egzekwowania obowiązującego zakazu, celowe jest powtórzenie znaku B-36 na końcu zatoki parkingowej, a przed zawężonym odcinkiem, jako że większość z parkujących zatrzymuje swe pojazdy nadjeżdżając od strony ul. Woronicza bądź po zawróceniu w bramie szpitala – w obu przypadkach nie wiedząc nawet o znaku zakazu znajdującym się za ul. Miączyńską.

 

2. Zawężenie jezdni, zlokalizowane bezpośrednio za przystankiem Instytut Reumatologii 01 powoduje, że kierowcy ruszając z przystanku nie najeżdżają na próg prostopadle, a pod kątem, co wiąże się – ponownie –z koniecznością najechania kołami na ten element infrastruktury. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi standardami autobusy eksploatowane przez nasza Spółkę nie są przystosowane do pokonywania progów zwalniających, wymagających najechania na nie kołami.

 

3. Szczególnie w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych duże utrudnienie dla autobusów stanowią pojazdy osób przywożących lub odbierających dzieci ze szkoły podstawowej. Zatrzymywanie pojazdów w zatoce autobusowej, na przystankach, trawnikach i chodnikach – to standard. Zatoka przystanku Spartańska 01 nie jest wystarczająco długa, aby zmieścić dwa autobusy 12 i 18 metrowy, a każde skrócenie jej o parkujący pojazd bardzo utrudnia prawidłową obsługę przystanku.

 

4. Na uwagę zasługuje też stan nawierzchni ulicy, w wielu miejscach powstały duże ubytki nawierzchni, w tym także zgłaszane już wcześniej głębokie wykruszenie przy przystanku Instytut Reumatologii 01.

 

Niestety, ul. Spartańska to kolejne miejsce, gdzie mimo jasno sprecyzowanych zakazów nie są one respektowane. Pomimo interwencji straży miejskiej sytuacja nie poprawia się – ponieważ większość pojazdów przyjeżdża do Instytutu Reumatologii, każdego dnia wykroczenie popełniają inni kierowcy.

 

No cóż, z drugiej strony trudno się dziwić, pacjenci też muszą gdzieś parkować; pewnie wystarczyłoby poszerzyć ulicę o 2 metry i zalegalizować parkowanie wzdłuż krawędzi…

Marek Brudnicki

fot. Nadzór Ruchu

źródło: „nr.waw.pl”

ul. Spartańska za Miączyńską

ul. Spartańska za Miączyńską

Parkujące pojazdy

Parkujące pojazdy

Utrudnienia w przejeździe przez progi

Utrudnienia w przejeździe przez progi

Najazd na próg zwalniający

Najazd na próg zwalniający

Przed wyminięciem z innym pojazdem

Przed wyminięciem z innym pojazdem

Utrudnienie w trakcie wymijania

Utrudnienie w trakcie wymijania

Dziury w nawierzchni jezdni

Dziury w nawierzchni jezdni

Parkowanie na przystanku

Parkowanie na przystanku

Dziury w nawierzchni jezdni

Dziury w nawierzchni jezdni

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Wymijanie powoduje wjazd na trawnik

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności