Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Co czeka autobusy na Bemowie, Bielanach i Woli?
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Co czeka autobusy na Bemowie, Bielanach i Woli?

Utworzone Maj 12th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Co_dalej_z_autob_na_bem_biel_woli_700x350

Zarząd Transportu Miejskiego, w wyniku konsultacji społecznych, wprowadził szereg korekt do projektu zmian w układzie linii autobusowych na Bemowie, Bielanach i Woli. Nowa propozycja zapewnia dopasowanie tras do zgłaszanych w trakcie konsultacji potrzeb oraz uwzględnia wyniki przeprowadzonych przez ZTM badań a także aktualne możliwości taborowe.

 

Każdy głos, każda uwaga i każdy postulat przekazany ZTM w trakcie konsultacji, które były prowadzone w marcu br., został bardzo szczegółowo przeanalizowany. Najczęściej powtarzające się postulaty zostały uwzględnione. Zapraszamy do zapoznania się ze skorygowaną propozycją

 

Linia 129

 

Jej trasa ani częstotliwość kursowania nie zostaną zmienione. Proponowana korekta jej trasy była ściśle związana z propozycją zmiany trasy linii 197. Jednak 197 także pozostanie na swojej obecnej trasie.

 

Linia 167

 

Trasa linii nie zmieni się. Bez zmian pozostanie także jej częstotliwość kursowania. W trakcie konsultacji otrzymaliśmy wiele postulatów o zachowanie połączenia Chomiczówki z Bemowem i Woli z Ochotą oraz Mokotowem. Na decyzję o pozostawieniu linii bez zmian miało wpływ również planowane utrzymanie kursowania, między Jelonkami a Ochotą, linii 184.

 

Linia 112

 

Nowa propozycja zakłada skierowanie linii na nową trasę: CH MARKI – … – Żeromskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. Linia miałaby kursować z obecną częstotliwością, czyli co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 12 poza godzinami szczytu i w święta.

Nowa trasa pozwoli na utrzymanie połączenia w relacji Targówek – Bielany – Nowe Bemowo. Pozwoli również na zrealizowanie licznych postulatów o poprawę punktualności i regularności jej kursowania. Połączenie w relacji Bielany – Bemowo – Jelonki – Karolin zapewni zaś nowa linia 284.

 

Linia 184

 

Według najnowszej propozycji linia miałaby kursować następującą trasą: SZCZĘŚLIWICE – … – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA z częstotliwością co 20 minut w szczycie, poza nim oraz w święto.

Pozwoli to na zachowanie połączenia Jelonek i Odolan z Dworcem Zachodnim, o co prosili pasażerowie a także na poprawę obsługi komunikacyjnej ciągu ul. Człuchowskiej.

 

Linia 284

 

Będzie to nowa linia która będzie kursowała na trasie: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN. Propozycja zakłada, że autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20 minut zarówno w godzinach szczytu, jak i poza szczytem, a także w święto.

Jej podstawowymi zadaniami będzie przejęcie północnego odcinka trasy linii 184 (Bielany – Bemowo – Jelonki), zachodniego odcinka trasy linii 112 (Bemowo – Jelonki – Karolin) oraz obsługa gęsto zabudowanego osiedla mieszkaniowego przy ul. Wrocławskiej.

 

Linia 197

 

Linia pozostanie na swojej obecnej trasie. Zmieni się jednak jej częstotliwość w godzinach szczytu. Autobusy będą kursowały co 15 a nie co 12 minut. Częstotliwość poza godzinami szczytu i w święta będzie taka jak obecnie, czyli co 15 i co 20 minut.

Jednocześnie, na najbardziej obciążonym odcinku jej trasy zostanie uruchomiona nowa linia 397, która będzie kursowała w godzinach szczytu pomiędzy Kołem a stacją metra Stare Bielany. Dzięki temu na ul. Obrońców Tobruku autobusy będą kursowały co 7-8 minut w godzinach szczytu.

Pozostawienie linii na dotychczasowej trasie wiąże się z uwzględnieniem postulatów o utrzymanie dojazdu z północnego Ursusa na ciąg ul. Połczyńskiej oraz zachowanie bezpośredniego połączenia rejonu ul. Obrońców Tobruku z Fortem Wola i Ciepłownią Wola.

 

Linia 397

 

Będzie to nowa linia kursująca na trasie: KOŁO – ks. Janusza (powrót: ks. Janusza – Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza – KOŁO) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – METRO STARE BIELANY. Będzie kursowała tylko w godz. szczytu z częstotliwością co 15 minut (naprzemiennie z linią 197).

Igor Krajnow

fot. Nadzór Ruchu Warszawa

źródło: „www.ztm.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności