Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Budowa tunelu, zmiany w Międzylesiu
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Budowa tunelu, zmiany w Międzylesiu

Utworzone Czerwiec 17th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Budowa tunelu przy stacji PKP Międzylesie wchodzi powoli w końcowy etap, chociaż określenie budowa tunelu nie oddaje w pełni rozmachu tej inwestycji.

 

Zmodernizowano południową część ulicy Patriotów ze Zwoleńską, gdzie znajduje się aktualnie tymczasowa pętla linii 147. Oddano do użytkowania ulicę Żegańką, którą można dojechać do Urzędu Dzielnicy Wawer. Przy rondzie naprzeciwko urzędu wyznaczono tymczasowa pętlę dla linii 115.

 

Po zakończeniu budowy tunelu ulica Żegańska połączy się w jeden ciąg komunikacyjny ze Zwoleńską co zsynchronizuje pozostałe rejony Wawra z Urzędem Dzielnicy i ułatwi dostęp do stacji PKP Międzylesie.

 

Jadąc autobusem linii 119, a wcześniej 147 do krańca ”Wiśniowa Góra” pamiętamy jak wyglądała Aleja Dzieci Polskich od pętli do Starej Miłosnej. Nawierzchnia jezdni odstraszała najbardziej zawziętych miłośników jazdy terenowej.

 

To na szczęście historia, kilka tygodni temu oddano do użytku nową i co najważniejsze z zatokami przystankowymi Aleję Dzieci Polskich. Połączyła ona Wawer z osiedlami w Starej Miłosnej pomijając zakorkowaną ulicę Bronisława Czecha i Traktu Brzeskiego.

 

Tę część Warszawy polecam również rowerzystom, ze względu na Mazowiecki Park Krajobrazowy, a dla bardziej wytrwałych od skrzyżowania Pożaryskiego z Aleją Dzieci Polskich od kierunku ulicy Kajki prosto Szlakiem Napoleońskim w kierunku Wiązownej.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Budowa tunelu PKP Międzylesie

Budowa tunelu PKP Międzylesie

Kraniec linii 115 ulica Żegańska

Kraniec linii 115 ulica Żegańska

Nowa ulica Żegańska Urząd Dzielnicy Wawer

Nowa ulica Żegańska Urząd Dzielnicy Wawer

Rondo Pożaryskiego / Żegańska

Rondo Pożaryskiego / Żegańska

Nowy odcinek Alei Dzieci Polskich

Nowy odcinek Alei Dzieci Polskich

Tunel PKP Międzylesie

Tunel PKP Międzylesie

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności