Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Budowa tunelu w Międzylesiu i zmiana organizacji ruchu
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Budowa tunelu w Międzylesiu i zmiana organizacji ruchu

Utworzone Grudzień 15th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Rondo_Zwolenska_Patriotow_1

W szybkim tempie prowadzone są prace przy budowie tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. W niedzielę 13. grudnia nad tunelem i przejściem podziemnym pojadą pociągi, tydzień później 19. grudnia samochody wrócą na ul. Patriotów.

 

Betonowa konstrukcja tunelu jest już w ziemi pod obydwoma torami kolejowymi, pasami zieleni i zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Po obydwu stronach linii kolejowej widać ściany ramp wjazdowych. Podobnie jest z przejściem podziemnym – tutaj powstało także wyjście na peron kolejowy, chodniki, rampa wejściowa. W tym tygodniu zakończyły się prace przy odbudowie zachodniego toru kolejowego (w kierunku Otwocka) i od 13 grudnia wróci normalne, po obydwu torach, kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W godzinach szczytu pociągi do i z Warszawy będą jeździły, co ok. 10-12 minut.

 

Widać już także kształt przyszłej zachodniej jezdni ul. Patriotów przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską – ruch drogowy i pieszy wróci tu 19 grudnia. Przejezdna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską (wcześniej, w sierpniu do ruchu włączono przebudowany odcinek ul. Zwoleńskiej i Mrówczej). Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu. Przebudowane zostały także instalacje podziemne i połączenie kolektora ściekowego z ul. Zwoleńskiej do kolektora po drugiej stronie ul. Patriotów.

 

Nadal zamknięta jest ul. Żegańska – trwa tutaj budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. M. Pożaryskiego a także przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy. Prace budowlane idą w szybkim tempie i kolejne etapy robót będą się rozpoczynały nieco wcześniej niż pierwotnie planowano. I tak w styczniu-lutym drogowcy zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i K. Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego. W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. M. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów. Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie 2016 r.

Redakcja

fot. Janusz Bubel

źródło: „um.warszawa.pl”

Zwoleńska / Mrówcza

Zwoleńska / Mrówcza

Tunel od Zwoleńskiej

Tunel od Zwoleńskiej

Nowa nawierzchnia ulicy Patriotów

Nowa nawierzchnia ulicy Patriotów

Plan drogowy budowy tunelu

Plan drogowy budowy tunelu

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności