Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Budowa nowej pętli autobusowej na os. Niedźwiadek
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Budowa nowej pętli autobusowej na os. Niedźwiadek

Utworzone Wrzesień 11th, 2015 przez piotr.piwowarski

4. września rozpoczęła się budowa nowej pętli autobusowej na osiedlu Niedźwiadek w Ursusie, powstanie ona przy ul. Orląt Lwowskich. Na obecnej przy ul. Keniga zbyt dużo linii powoduje natłok autobusów szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego.

 

Rozpoczęcie budowy nowego osiedla Niedźwiadek w Ursusie nastąpiło na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W kolejnych latach przybywało domów i mieszkańców, co podyktowane zostało uruchomieniem w 1975 roku mikrobusów, a niespełna dwa lata później w 1977 roku pierwszej autobusowej linii 210, które dojeżdżały na ówczesną ulicę Wołodyjowskiego (obecną Keniga).

 

W połowie 1977 roku linię 210 zastąpiła linia 194, której kraniec także usytuowano na ulicy Keniga, a 2 lata później zagościła na nim nowa linia 191. Przez cztery dekady nieprzerwalnie funkcjonuje obecna pętla. W miarę upływu lat przybywało nowych linii aż w końcu doszło do zbyt dużej ilości autobusów, które „tłoczą” się na krańcowym przystanku wzdłuż ulicy Keniga.

 

Jak się okazuje nie potrwa to już zbyt długo, ponieważ władze dzielnicy zdecydowały o budowie nowej pętli przy ul. Orląt Lwowskich nieopodal nowo wybudowanego wiaduktu nad torami kolejowymi. Nowa pętla to nowe wyzwanie. Będzie większa i przestrzenna. Zaplanowano na niej siedem stanowisk autobusowych, praktycznie dla każdej obecnie jeżdżącej linii.

 

Całość inwestycji związanej z budową nowej pętli ma zakończyć się do końca kwietnia 2016 roku. Wyjazd z krańca będzie na ul. Orląt Lwowskich, a stąd przez rondo przy Biedronce będzie wyjazd na stronę południową Dzielnicy, poprzez drogi dojazdowe wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Być może będzie tu krańcowała linia 191, obecnie kończąca bieg na ulicy Regulskiej, ale to jeszcze nie jest potwierdzona informacja – mówi nam Agnieszka Wall, rzecznik Urzędu Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

 

Co z miejscem po starej pętli?

 

Zadanie budowy miejsc parkingowych na terenie obecnej pętli autobusowej oraz przebudowa pasa drogowego ul. Keniga (na odcinku od ul. Zagłoby do ul. Orląt Lwowskich) wraz z terenem starej pętli autobusowej oraz budową zatoki autobusowej w nowej lokalizacji (na odcinku od ul. Wojciechowskiego do ul. Zagłoby) zostało wstępnie wpisane do realizacji na rok 2016.

 

Obecnie w uzgodnieniu u Inżyniera ruchu m.st. Warszawy jest projekt geometrii przebudowy pasa drogowego ul. Keniga (na odcinku od ul. Wojciechowskiego do ul. Orląt Lwowskich) w celu uzyskania stosownej Opinii Komunikacyjnej przez organ zarządzający ruchem na terenie m. st. Warszawy, jak również projekt stałej organizacji ruchu wyznaczający stosowne oznakowanie pionowe i poziome do likwidacji oraz do wybudowania.

 

Realizacja tego zadania będzie możliwa po wybudowaniu nowej pętli przez Wykonawcę oraz po przeniesieniu wszystkich linii autobusowych mających swój kraniec na obecnej pętli przez jednostkę zarządzającą komunikacją miejską na nową wybudową pętlę autobusową URSUS-NIEDŹWIADEK. Planujemy wprowadzić wykonawcę na plac budowy w drugiej połowie II kwartału 2016 r. – dodaje nam Agnieszka Wall.

Piotr Piwowarski

źródło: „nr.waw.pl”

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Przygotowanie terenu pod budowę

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności