Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Budowa drugiej jezdni ulicy Wołoskiej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Budowa drugiej jezdni ulicy Wołoskiej

Utworzone Luty 24th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Remont_Wolowska_700x350

Utrudnienia komunikacyjne

 

Od 23 lutego rozpoczęły się pierwsze prace budowlane na ul. Wołoskiej, które spowodują zmiany w ruchu drogowym. Zwężone zostanie skrzyżowanie ulic Racławickiej, Wołoskiej i A.E. Odyńca.

 

Przebudowa ul. Wołoskiej wkracza w kolejną fazę robót – wykonawca przystępuje do przebudowy skrzyżowania z ulicami Racławicką i A.E. Odyńca. Do tej pory drogowcy pracowali poza istniejącymi jezdniami i kierowcy mogli obserwować postęp robót przejeżdżając bez przeszkód obok placu budowy.

 

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę drugiej jezdni ul. Wołoskiej na miejscu dawnego trawnika, ale także przebudowę wszystkich skrzyżowań na tym odcinku. Dziś wieczorem, ok. godz. 21.00, plac budowy obejmie część skrzyżowania z ul. Racławicką i A.E. Odyńca – powstanie tu większe skrzyżowanie z wyspą centralną i ruchem okrężnym.

 

Na czas przebudowy jezdnia ul. Wołoskiej prowadząca w kierunku ul. Stefana Batorego za skrzyżowaniem z ul. A.E. Odyńca na długości kilkudziesięciu metrów (do ul. Racławickiej) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jezdnia ul. Racławickiej prowadząca w kierunku ul. Żwirki i Wigury będzie zamknięta do ul. Maratońskiej.

 

Na tym odcinku kierowcy będą jeździli w obydwu kierunkach jezdnią prowadzącą w stronę ul. Wołoskiej. Na dużą zmianę muszą się przygotować kierowcy jeżdżący ul. A.E. Odyńca – pomiędzy ul. Wołoską a Baboszewską stanie się ona jednokierunkowa; można będzie jechać tylko w kierunku zachodnim, czyli w stronę al. Niepodległości.

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja, potem drogowcy rozpoczną przebudowę południowej strony skrzyżowania a ruch drogowy przełożą na nowe jezdnie po północnej stronie.

 

Zostaną prowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 141 i 172 w kierunku pętli P + R al. Krakowska i CH Blue City pojadą objazdem – al. Niepodległości, ul. Madalińskiego i Wołoską – po czym wrócą na swoje trasy. Nie będą działały przystanki Tagore’a 02, Odyńca 04 oraz Wołoska 02 i 06. Autobusy będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy.

 

Natomiast od 28 lutego zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Tramwaje nie będą jeździły ul. Wołoską pomiędzy pętlą Kielecka a ul. J.P. Woronicza. To wyłączenie związane jest przebudową torowiska oraz trakcji i potrwa do 29 czerwca.

 

Trasa linii 41 zostanie skrócona do pętli Kielecka. Zmieni się trasa linii 17 – tramwaje pojadą objazdem – al. Niepodległości, Nowowiejską, Marszałkowską, przez pl. Unii Lubelskiej, następnie Puławską, Woronicza i Wołoską do pętli Służewiec (w szczycie będą podjeżdżały na przystanki co ok. 10 minut). Kursowanie linii 37 zostanie zawieszone.

 

Zamiast tramwajów pojadą autobusy. Ulicą Wołoską będą co 6 minut w szczycie jeździły autobusy linii Z-1 – pomiędzy pętlami Metro Wilanowska i Pole Mokotowskie (al. Wilanowską, Wołoska, Boboli i Rakowiecką). Druga linia – Z-2 – zapewni połączenie z metrem i ułatwi pasażerom dojazd oraz powrót ze Służewca. W porannym szczycie (w godz. 7.00 – 10.00) autobusy będą jeździły co ok. 6 minut z pętli Metro Wilanowska do przystanku Stolbud, a w szczycie popołudniowym (w godz. 14.00 – 18.00) z przystanku Konstruktorska do pętli Metro Wilanowska.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice.

 

Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

foto:  Janusz Bubel

źródło: „um.warszawa.pl

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności