Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Utworzone Październik 20th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kampania_fotelikow_700x350

To już czwarta odsłona kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Na eventach odbywających się w dużych ośrodkach miejskich w całej Polsce rodzice będą mogli sprawdzić bezpieczeństwo swoich dzieci przewożonych w samochodzie. Jak co roku – inspekcje fotelików są bezpłatne. Finał kampanii to ostatni event z tego rodzaju w tym roku.

 

W dniu 24 października kampania zatrzyma się przy ul. Izbickiej 8a w Warszawie-Radości. W tym dniu będzie można skorzystać z porad niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w fotelikach samochodowych z serwisu fotelik.info. Aby nie czekać w kolejce i umówić się na wybraną przez siebie godzinę, należy zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl.

 

Czy fotelik, w którym przewożone jest dziecko, jest dobrze dobrany i dopasowany do wielkości dziecka i kanapy samochodowej? Czy fotelik jest prawidłowo zamontowany, a przewożone w nim dziecko dobrze zabezpieczone? Czy pasy uprzęży w foteliku są odpowiednio napięte? Właśnie te aspekty będą sprawdzać eksperci, a wszelkie ewentualne nieprawidłowości zostaną od razu wskazane i naprawione. I co najważniejsze – podczas inspekcji, pod okiem ekspertów i biomechaników zderzeń, rodzice przejdą instruktaż, by mogli na co dzień samodzielnie zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

 

Dotychczasowe badania prowadzone na świecie pokazują, że nieprawidłowe przewożenie dziecka w foteliku jest jedną z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach. Ubiegłoroczne inspekcje fotelików pokazały, że tylko w około 2 proc. skontrolowanych samochodów fotelik był poprawnie dobrany i zamontowany, a dziecko w nim właściwie zabezpieczone – podkreśla Paweł Kurpiewski, ekspert kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików.

 

Inspekcja fotelika to okazja do rozmowy z ekspertami i inżynierami, a także do sprawdzenia własnego bezpieczeństwa w samochodzie – prawidłowego zapięcia pasów. W trakcie inspekcji dzieci bawią się w strefie zabaw pod okiem doświadczonych animatorów, gdzie czekają na nie m. in. wyścigi samochodzików solarnych, pokazy „jajko-kaskader”, itd. Na inspekcję fotelika należy przyjechać swoim samochodem z dzieckiem w foteliku.

 

Inspekcje fotelików w Warszawie: 24 października (sobota) w godz. 9:00 – 17:00, ul. Izbicka 8a, Warszawa-Radość.

 

Organizatorem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2015 jest firma E4S – Engineers for Safety oraz serwis fotelik.info. Kampanię wspierają: Britax Römer, Diono, Joie, Maxi-Cosi i Recaro oraz 4CPS, Action, Akpol, Dorel Polska, LOGIS, Tuloko, Smyk. Partnerem logistycznym kampanii jest firma Raben. Swoim patronatem kampanię objęli: KR BRD (Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), PIMOT (Przemysłowy Instytut Motoryzacji), ITS (Instytut Transportu Samochodowego).

Redakcja

źródło: „fotelik.info”, „inspekcje-fotelikow.pl”

Inspekcja fotelików

Inspekcja fotelików

Plakat Finał Kampanii

Plakat Finał Kampanii

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności