Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Autobusy elektryczne w Warszawie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Autobusy elektryczne w Warszawie

Utworzone Listopad 3rd, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Elektryczny_700x350

foto: Krystyna Czerbniak

Autobusy elektryczne

 

Od początku listopada na warszawskie ulice wyjechały cztery elektryczne autobusy chińskiej marki BYD. Do Warszawy przybyły one z Holandii, Włoch i kraju producenta. Przeznaczone zostały do obsługi linii 222 kursującej z krańca Bielańska na kraniec Spartańska.

 

Autobusy przyjechały do nas na półroczne testy, a udostępnił je dla Stolicy jeden z liderów wiodących na rynku pojazdów elektrycznych chiński koncern BYD. Wszystkie autobusy są 12-metrowe, trzy z nich są dwudrzwiowe, zaś jeden trzydrzwiowy.

 

Jak informuje rzecznik Miejkich Zakładów Autobusowych, Adam Stawicki wypożyczenie wyżej wymienionych pojazdów rozpoczyna najważniejszy etap przygotowań do stałej eksploatacji autobusów elektrycznych. Za dwa lata w taborze Spółki ma być co najmniej 30 tego typu wozów.

 

Próbna eksploatacja tych pojazdów ma posłużyć pracownikom MZA – kierowcom i mechanikom w szkoleniu w obsłudze zupełnie nowego taboru, który już za dwa lata ma stać się ważnym elementem floty Miejskich Zakładów Autobusowych.

 

Praktycznie bezgłośne i nie emitujące żadnych spalin autobusy elektryczne zostały przeznaczone do obsługi pełnego spacerowiczów Traktu Królewskiego. Stąd wybór linii 222, której trasa przebiega przez najpiękniejsze miejsca stolicy. Dodatkowym atutem przybyłego taboru jest klimatyzacja przestrzeni pasaźerskiej oraz elektroniczne tablice liniowe, które są standardem nowoczesnej myśli technologicznej.

 

Testy autobusów elektrycznych to nie jedyne proekologiczne działania MZA. W tej chwili trwają uzgodnienia techniczne umowy na 10 autobusów elektrycznych z firmą Solaris. Z kolei w styczniu przyjedzie do Warszawy 35 autobusów gazowych firmy Solbus.

 

Innowacyjne rozwiązania największego warszawskiego przewoźnika zapewnią większy komfort dla podróżujących pasażerów oraz korzystnie wpłyną na ekologiczną stronę naszego życia. PP

 

źródło: „nr.waw.pl”, „www.mza.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności