Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – „Alkohol i kluczyki? Wykluczone!”. Hasło kampanii nie dla wszystkich jednoznaczne!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

„Alkohol i kluczyki? Wykluczone!”. Hasło kampanii nie dla wszystkich jednoznaczne!

Utworzone Listopad 28th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Wypadek_rondo_Sedlaczka_700x350

Miniona noc zapisze się na kartach tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych i wypadków losowych. Szczególnie pechowym  okazało się być między innymi skrzyżowanie ulic Myśliwieckiej i Rozbrat, gdzie doszło do najpoważniejszego – jak się okazuje –  wypadku, w którym zginął 19-latek. To jednak nie jedyne zgłoszenie, jakie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin otrzymała stołeczna Policja.

 

Z relacji świadków około wpół do siódmej kierowca Mercedesa SUV z niejasnych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ściął sygnalizację świetlną, przejechał przez środek ronda Sedlaczka, uderzył w metalowo-betonowe ogrodzenie, odbił się i przeleciał na przeciwny pas ruchu uderzając w drzewo.

 

Policja nie wyklucza, że to nadmierna prędkość była bezpośrednią przyczyną tak groźnego wypadku.  19- letni pasażer Mercedesa zginął na miejscu, a o rok starszy kierowca w stanie ciężkim zabrany został do szpitala. Na miejscu pracowali policyjni technicy i prokurator, badający przyczyny tego zdarzenia. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że kierowca miał około 2,5 promili alkoholu we krwi.

 

Zablokowana została ulica Myśliwiecka w obu kierunkach od ulicy Pięknej do Szwoleżerów, ulica Łazienkowska od ronda Sedlaczka do Czerniakowskiej i ulica Rozbrat od Górnośląskiej do ronda Sedlaczka. Autobusy komunikacji miejskiej linii 107, 108, 159 i 162 decyzją ZTM od godz. 6:45 skierowane zostały na trasy objazdowe.

 

W kierunku krańca EC Siekierki:

Linia 159: Piękna, Al. Ujazdowskie, Pl. Na Rozdrożu, Trasa Łazienkowska, Czerniakowska – powrót: Czerniakowska, Łazienkowska Rozbrat, Książęca Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Piękna.
Linia 162: Rozbrat, Górnośląska, Czerniakowska – powrót: Czerniakowska, Łazienkowska, Rozbrat.

 

W kierunku krańca Kierbedzia:

Linia 107: Piękna, Al. Ujazdowskie, Pl. Na Rozdrożu, Trasa Łazienkowska, Czerniakowska – powrót: Czerniakowska, Łazienkowska Rozbrat, Książęca Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Piękna.

 

W kierunku krańca Metro Wilanowska:

Linia 108: Rozbrat, Górnośląska, Czerniakowska – powrót: Czerniakowska, Łazienkowska, Rozbrat.

 

O godz. 10:29 dopuszczony został ruch pojazdów od ronda Sedlaczka ulicą Myśliwiecką do Pięknej w kierunku Al. Ujazdowskich, linie 107 i 159 wróciły na swoje trasy podstawowe.

 

Zakończone czynności na miejscu zdarzenia przez policję pozwoliły o godz. 12:42 dopuść ruch pojazdów w obu kierunkach ulicy Myśliwieckiej i skierować autobusy linii 108 i 162 na trasy podstawowe.

 

Jak się okazuje hasło ostatnio głoszonej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  „Alkohol i kluczyki? Wykluczone!” nie dotyczyło także kierowcy w Wawrze. Na ulicy Patriotów samochód marki BMW prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę wylądował na latarni.  W innym przypadku – to już ulica Rokokowa na Bielanach – ściganego przez policję kierowcę, będącego pod wpływem alkoholu zdołał powstrzymać dopiero przydrożny słup.

 

W nocy, oprócz wypadków drogowych doszło też do bijatyk. Na Anielewicza kobieta pchnęła nożem mężczyznę. Została zatrzymana przez policję godzinę później w okolicach ulicy Okopowej. Z obrażeniami do szpitala trafiło także dwóch mężczyzn i kobieta, którzy zostali pobici w Centrum u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

 

pp/Igor Piwowarski
fot. Jarosław Kotunia
źródło: „nr.waw.pl”

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Wypadek rondo Sedlaczka

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności