Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Al. Solidarności / Dw. Wileński – uwaga na wykroczenia
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Al. Solidarności / Dw. Wileński – uwaga na wykroczenia

Utworzone Styczeń 19th, 2013 przez admin

Al. Solidarności/Dw. Wileński

 

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz Wydział Ruchu Drogowego KSP, zwrócił się z prośbą o reakcje na wykroczenia popełniane przez kierowców obsługujących linie kursujące Al. Solidarności w rejonie Dworca Wileńskiego o konieczności stosowania się do podstawowych zasad w ruchu drogowym.

 

Przystanek Dw. Wileński 13 (Al. Solidarności w kierunku krańców wschodnich) zlokalizowany jest bezpośrednio za przejściem dla pieszych, kierowanym sygnalizacją świetlną. Długość krawędzi przystanku pozwala na obsługę przystanku przez dwa autobusy jednocześnie. Kierowca trzeciego powinien zatrzymać się przed sygnalizatorem i tam oczekiwać na możliwość podjechania pod przystanek, również jeżeli ma światło zielone.

 

Często dochodzi do sytuacji, kiedy trzeci autobus podjeżdża bezpośrednio do tyłu drugiego, zmienia się sygnalizacja świetlna i albo kierowca przeciska się przed pieszymi opuszczając przejście, albo piesi przechodzą tuż przed autobusem. Bardzo duże natężenie ruchu pieszych powoduje, że takie zachowanie kierowców stanowi poważne zagrożenie w ruchu drogowym i jest szczególnie naganne. Miejsce to zostało objęte szczególnymi działaniami kontrolnymi.

 

Wykroczenia popełniane przez kierowców autobusów to jedna strona medalu. Jednak to, co wyrabiają tam piesi, stało się przyczyną awansu Al. Solidarności w statystyce miejsc najbardziej niebezpiecznych. Zwróciliśmy się zatem z prośbą do kompetentnych służb o reakcję na nieustanne przekraczanie jezdni na świetle czerwonym, przebieganie w miejscu niedozwolonym, szczególnie w pobliżu skrzyżowania z ul. Rzeszotarskiej, a także na płot budowy metra zasłaniający widoczność.

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Al. Solidarności – Dw. Wileński

Al. Solidarności – Dw. Wileński

Al. Solidarności – Dw. Wileński

Al. Solidarności – Dw. Wileński

Al. Solidarności – Dw. Wileński

Al. Solidarności – Dw. Wileńskirss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności