Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Al. Jerozolimskie / Dw. Centralny 02 – złe oznakowanie poziome
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Al. Jerozolimskie / Dw. Centralny 02 – złe oznakowanie poziome

Utworzone Grudzień 10th, 2013 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Złe oznakowanie poziome

 

Przy okazji „załatwiania” jednego ze zdarzeń drogowych, zauważyliśmy ciekawą organizację ruchu w rejonie przystanku Dw. Centralny 02 – w Al. Jerozolimskich za Em. Plater. Wygląda na to, że zgodnie z oznakowaniem pionowym, prawy pas ruchu rozpoczynający się za wjazdem na teren dworca przeznaczony jest m.in. dla autobusów.

 

Zgodnie z oznakowaniem pionowym pasem dla autobusów jest pas drugi od prawej strony. Prawy pas ruchu przed i za przystankiem oddzielony jest od sąsiadującego pasa ruchu liną przerywaną, której przebieg zgodny jest ze znakami pionowymi informującymi o buspasie. Za przystankiem trzy pasy ruchu, za sprawą wydzielenia pasa ruchu do skrętu w lewo, kierowane są bliżej krawędzi jezdni.

 

Oznakowanie poziome – wydzielenie skrajnego prawego pasa poprzez pogrubioną linię przerywaną – nie wskazuje, aby to pojazdy jadące tym pasem zmuszone były do zmiany pasa ruchu. Linia ta kończy się jednak przed połączeniem z linią przerywaną dochodzącego do prawej krawędzi pasa drugiego, co trudno jest jednoznacznie zinterpretować.

 

Z kolei kierujący pojazdami jadący tym drugim od prawej krawędzi pasem jezdni, dojeżdżając do tego miejsca stają wobec dylematu czy przebieg ich pasa ruchu zgodny jest z linią przerywaną po lewej stronie (wskazuje na to także kąt namalowania strzałki kierunkowej P-8), czy też ich pas kończy się, wobec wspomnianej linii przerywanej pogrubionej, oddzielającej prawy pas.

 

Z uwagi na niejasność sytuacji dochodzi w tym miejscu do wielu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu ruchu, niekiedy zakończonych niestety kolizjami bądź wypadkami.

 

Niegdyś, przed odświeżeniem oznakowania poziomego przebieg linii przerywanej pogrubionej był równoległy do pozostałych linii przerywanych, co jednoznacznie wskazywało, który z uczestników ruchu musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu.

 

W związku z tym zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o uporządkowanie organizacji ruchu w tym miejscu. MB

źródło: „nr.waw.pl”

Przed przystankiem Dw. Centralny 02

Przed przystankiem Dw. Centralny 02

Przystanek Dw. Centralny 02

Przystanek Dw. Centralny 02

Przystanek Dw. Centralny 02

Przystanek Dw. Centralny 02

Wyjazd z przystaneku Dw. Centralny 02

Wyjazd z przystaneku Dw. Centralny 02rss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności