Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – „Akcja Znicz” – Wszystkich Świętych 2017
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

„Akcja Znicz” – Wszystkich Świętych 2017

Utworzone Listopad 3rd, 2017 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Ostatnie dni października to czas, w którym tysiące ludzi porządkuje groby swoich bliskich, ale również i te mogiły zmarłych, na których nie ma kto zapalić znicza.

 

Jak przewidywano 28 i 29 października w rejonach cmentarzy znacznie wzrosła ilość pasażerów. Dlatego w te dni uruchomiono dodatkowe linie autobusowe i wzmocniono dodatkowym taborem linie przejeżdżające przy lokalnych cmentarzach.

 

Pierwszy listopad to dzień, w którym do nekropolii warszawskich, jak i tych niedużych cmentarzy podwarszawskich przybywają tłumy ludzi. Przewóz tych osób, to coroczne zadanie dla komunikacji miejskiej. Przy największych cmentarzach kursowały linie autobusowe oznaczone literą C. Organizatorzy komunikacji nie zapominają również o innych cmentarzach i wzmocnili dodatkowymi autobusami linie 520, 173, 115 oraz wiele innych.

 

Jak co roku w rejonie cmentarzy jak również w miejscach przesiadkowych funkcjonowały mobilne punkty informacyjne. Chociaż organizatorzy starają się utrzymać corocznie taki sam układ kursowania autobusów i tramwajów, to pasażerowie dla pewności zadawali pytania.

 

W tym roku Nadzór Ruchu MZA nadzorował rejon Cmentarza Północnego od strony ulicy Wójcickiego, Cmentarza Wolskiego przy pętli tramwajowej, w Marysinie Wawerskim przy Cmentarzu Wawerskim. Dysponował liniami dodatkowymi kursującymi z Placu Narutowicza i Placu Wilsona. Wystawiono również posterunki w miejscach gdzie mogłyby powstać korki uliczne, które spowolniłyby kursowanie autobusów.

 

Podobne zadania otrzymali koledzy z Tramwajów Warszawskich pilnując płynnego przejazdu w rejonie ulicy Odrowąża, Cm. Wolskiego, czy też Wawrzyszewskiego. Jak zwykle służby nadzorujące komunikację miejską współpracowały ze Strażą Miejską i Policją. Współpraca ta ma wieloletnią historię i jak corocznie układała się na profesjonalnym, najwyższym poziomie.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Wszystkich Świętych 2017

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności