Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – 71. Tour de Pologne 2014 w Warszawie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

71. Tour de Pologne 2014 w Warszawie

Utworzone Lipiec 30th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Tur de Polon 700x350

Wyścig kolarski

 

71. Tour de Pologne znajduje się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. To wielkie polskie kolarskie święto rozpocznie się 3 sierpnia pod bram Stoczni Gdańskiej.

 

W tym roku minęło 25 lat od wolnych wyborów 4 czerwca, więc miejsce startu nie jest przypadkowe. i nasz narodowy wyścig włącza się w ten sposób w obchody tej wyjątkowej rocznicy.

Tour de Pologne to nie tylko sportowe emocje na najwyższym poziomie, to także promocja Polski i najważniejszych wydarzeń z jej historii.

 

Mapa-E2_meta_Warszawa

Mapa dojazdu do mety i pętli w Warszawie.

 

Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne, tłumaczy:

 

Wcześniej za pośrednictwem wyścigu przypominaliśmy Powstanie Warszawskie, promowaliśmy Rok Chopinowski, czy podążaliśmy szlakiem Jana Pawła II. Teraz chcemy przypomnieć wszystkim, że to pracownicy Stoczni Gdańskiej dali początek zmianom całego ustroju społeczno – politycznego.

 

Honorowym Patronem startu oraz otwarcia wyścigu został Lech Wałęsa, a oficjalna uroczystość odbędzie się właśnie na Placu Solidarności.

 

71tdp_B2_m_wawa3-620x868

 

Kto pojedzie w wyścigu?

Wśród 21 ekip startujących w 71. Tour de Pologne znajduje się 18 zawodowych grup UCI World Tour, a także trzy zespoły, które otrzymały dzikie karty: Reprezentacja Polski, CCC Polsat Polkowice oraz Rusvelo. Siłą wyścigu jest nie tylko obecność kolarskich gwiazd, ale też duża liczba polskich kolarzy. Dla nich to idealna okazja do tego, aby pokazać się w peletonie, walczyć o zwycięstwa na etapach i premiach, inicjować ucieczki. A ci najlepsi, którzy już są kolarskimi gwiazdami, będą walczyć o końcowe zwycięstwo.

 

Co wiemy o trasie?

Trasa tegorocznego Tour de Pologne gwarantuje emocje na najwyższym poziomie. Płaski początek wyścigu to doskonała okazja dla sprinterów, którzy mogą powalczyć o etapowe zwycięstwa w Bydgoszczy, Warszawie, Rzeszowie i Katowicach. Później Tour wjeżdża w Tatry, gdzie będą się liczyć przede wszystkim znakomici górale. Piąty etap zakończy się w Strbskim Plesie na wysokości ponad 1300 metrów nad poziomem morza. Szósty, królewski etap, to słynne rundy z kultowym podjazdem pod „Ścianę BUKOVINA”. Na deser kolarzy czeka jazda indywidualna na czas w Krakowie, która może decydować o ostatecznej kolejności na mecie.

 

Czy TdP jest tylko dla zawodowców?

Tour de Pologne to nie tylko zmagania najlepszych kolarzy świata, ale także amatorów i najmłodszych miłośników dwóch kółek. Z myślą o tych ostatnich Lang Team organizuje Nutella Mini Tour de Pologne – cykl wyścigów, które odbywają się na fragmencie trasy dorosłego Tour de Pologne. W ubiegłym roku wystartowało z nami ponad 1000 uczestników! W zmaganiach można wziąć udział indywidualnie lub drużynowo. Nowością w tym roku będzie Puchar Młodzików dla dzieci z klubów sportowych w wieku 13 i 14 lat, którego sponsorem będzie również Nutella, marka Ferrero.

 

Z kolei amatorzy będą mieli okazję do pokonania najtrudniejszego odcinka trasy Tour de Pologne podczas Tour de Pologne Amatorów. 8 sierpnia prawie dwa tysiące kolarzy amatorów wystartuje spod BUKOVINA Terma Hotel Spa i pokona 38 kilometrów trasy ze słynnym podjazdem „Ściana BUKOVINA”.

 

Co się będzie działo w Warszawie?

Do Warszawy kolarze dojadą 4 sierpnia, w drugim etapie startując z Torunia.

Do pokonania będą mieli w sumie 226 km
Wjazd w granice Warszawy przewidziany jest w godzinach 15:30 – 16:00
Kolarze nadjadą z kierunku Stare Babice i Blizne, by z ulicy Warszawskiej, na dwusetnym kilometrze etapu, wjechać w ulicę Górczewską.

 

Przejazd zaplanowany jest ulicami:

Górczewską, Leszno, Okopową, Al. Solidarności, Placem Bankowym, Marszałkowską (od Królewskiej zachodnią jezdnią pod prąd) Al. Jerozolimskimi (pod prąd), Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Senatorską do Placu Teatralnego gdzie znajdować się będzie linia mety. To 212.1 km etapu.

 

Ale linię mety kolarze przejadą 3 razy, bo po bo tyle okrążeń czeka ich w Warszawie.
Po przejechaniu mety skręcą w ul. Wierzbową, następnie pojadą ulicami Focha, Królewską do Marszałkowskiej i dalej tak jak wcześniej.

 

Zakończenie II Etapu Tour de Pologne przewidywane jest na godzinę 16:30.

 

Bez tytułu

 

Mini Tour de Pologne

Przed spodziewanym wjazdem dużego wyścigu do Warszawy odbędzie się mały wyścig czyli Mini Tour de Pologne.

Będą to 4 rundy po 4.8 km rozgrywane na tej samej trasie jaką 3 razy będą krążyć po Śródmieściu duzi kolarze.

Wyścig dla Małych Kolarzy przewidziany jest w godzinach 12:30 – 15:00.

 

Michał Pawlik
żródło: „www.warszawa.pl”
foto: Patryk Korzeniecki

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności