Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – 23. maja święto Saskiej Kępy
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

23. maja święto Saskiej Kępy

Utworzone Maj 22nd, 2015 przez piotr.piwowarski

Swieto_Saskiej_Kempy_700x350

Już w najbliższą sobotę, 23 maja ulica Francuska w Warszawie zamieni się w istny deptak, a to za sprawą 10. jubileuszowej edycji święta Saskiej Kępy. Ulica, która wytyczona została w latach dwudziestych ubiegłego wieku gościć będzie, jak co roku mieszkańców stolicy.

 

Tegoroczne obchody odbędą się pod nazwą: „Na Francuskiej, na Francuskiej”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14:00 paradą, która ruszy z ronda Waszyngtona ulicą Francuską pod scenę usytuowaną przy pomniku Agnieszki Osieckiej.

 

Organizowana impreza zbiega się z finałem Ligi Europy, gdzie 27 maja na Stadionie Narodowym zagrają hiszpańska Sevilla z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk. Kibice futbolu i nie tylko będą mogli zobaczyć z bliska okazały puchar Ligi Europy i będzie to ostatnia okazja do zrobienia sobie zdjęcia z tym okazałym trofeum.

 

Fani piłki nożnej będą mięli okazję spotkać się z mistrzami football Freestyle: Szymonem Skalskim, Kamilem Drzewuckim i Mateuszem Związkiem. Zaprezentują oni swoje umiejętności oraz poprowadzą warsztaty z żonglerki piłką.

 

Od piątku 22 maja od godz. 19:00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Francuska, Paryska i pl. Przymierza, które można będzie omijać ulicą Saską i Wałem Miedzeszyńskim. Otwarcie ulic nastąpi w niedzielę 24 maja około godz. 12:00.

 

Od piątku 22 maja od około godz. 18:00 do niedzieli 24 maja do około godz. 12:00 na trasy objazdowe skierowane zostaną linie autobusowe 117 i 146.

 

Linia 117 pojedzie od ronda Waszyngtona: al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saską – Egipską i dalej swoją trasą podstawową.

 

Linia 146 pojedzie od ronda Waszyngtona: al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saską – Zwycięzców – Wałem Miedzeszyńskim dalej kontynuując swoją podstawową trasą.

Piotr Piwowarski

fot. Michał Pawlik

źródło: „um.warszawa.pl”

Pomnik Agnieszki Osieckiej

Pomnik Agnieszki Osieckiej

Ludzie Saskiej Kępy

Ludzie Saskiej Kępy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności